Pokemon, Twitter'a damga vurdu

Pokemon, Twitter'a damga vurdu
Yayınlanma Tarihi: 21.06.2019 09:24 | Değiştirme Tarihi: 21.06.2019 09:24

Final Fantasy VII Remake hakkında en çok tweet atılan en yeni oyun olurken Pokemon, Fortnite ve Splatoon en çok ilgi çeken ve hakkında en çok konuşulan oyun oldu.

Ayrıca bu sene oyun fanatikleri, Twitter E3 etkinlik sayfasının açılmasıyla oyun dünyasındaki en önemli duyurulara, röportajlara ve son haberlere ulaşma şansı buldu. Geçtiğimiz hafta, dünyanın her tarafından katılımcıları olan oyun topluluğu, Los Angeles’ta senede bir kez gerçekleşen E3 fuarından çıkan duyuruları, son açıklamaları ve olayları konuşup heyecanlarını paylaşmak için Twitter’da buluştu. Hangi oyunun açıklanacağı veya hangi sürpriz konuğun geleceği fark etmeksizin herkes Twitter’da paylaşımlar yaptı.

Etkinlik süresince en çok tweet işte bu ülkelerden geldi: 

1-Amerika Birleşik Devletleri2-Japonya3-İngiltere4-İspanya5-FransaE3 boyunca hakkında en çok tweet atılan yayıncılar aşağıdaki gibiydi:

1-Nintendo (Xbox)3-Sony Interactive Entertainment (SquareEnix)5-Bethesda (finalfantasyvii)2-CyberPunk2077 (ZeldaOfficialJP)4-Animal Crossing: New Horizons (PlayAvengers)E3 boyunca hakkında en çok tweet atılan oyunlarsa şöyle sıralandı:

1-Pokemon (FortniteGame)3-Splatoon (SmashBrosJP)5-Apex Legends (Bethesda, Nintendo, Ubisoft ve E3, IGN, GeoffKeighley’nin ev sahipliğinde PCGamer ise yıllık PC Oyun Gösterisi’ ni, daha önce yayınlanmayan fragmanları ve oyun geliştiricilerin verdiği röportajlarıyla ilk kez Twitter’da paylaştı. 

IGN Los Angeles şehir merkezinden E3 fuar alanındaki tüm olayları, uzman kişi ve platformların dakikalık analizlerini, IGN bünyesindeki ön ve son gösterileri içeren 30 saatten uzun süreli yayın yaptı. 

Hafta boyunca TwitterGaming, E3’ teki benzersiz ve trend konuların anlık görüntülerinin paylaşıldığı yer olarak öne çıktı. 

TwitterGaming de Twitter oyun topluluğunun en aktif üyelerine bağlanmak için sahadaydı ve oyuncuları sınırlı sayıdaki özel PS4 sürpriziyle karşıladı.

DHA