PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı! Peki PS5 Türkiye fiyatı belli oldu mu?

Sony, PlayStation 5 fiyatı için beklenen açıklamayı yaptı. Japon teknoloji devi Sony, PS5 fiyatının yanı sıra, PS5'in çıkış tarihini de duyurdu. Açıklama ile milyonlarca PlayStation hayranı da biraz şaşkınlık yaşadı. Sony'nin oyun konsolo PlayStation 5 ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından, PS5 Türkiye fiyatı da merak edildi. PS5 12 Kasım 2020 tarihinde ilk olarak ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de satışa çıkacak. 1 hafta sonra 19 Kasım'da da dünya genelinde satışa çıkarılacak. Peki PlayStation 5 (PS5) fiyatı ne kadar?

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 09:41
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 09:41
PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı! Peki PS5 Türkiye fiyatı belli oldu mu?

Playstation 5 fiyatı, Sony'nn dün gece düzenlediği PlayStation 5 Showcase etkinliği ile belli oldu. Uzun süredir tüm dünyanın merak ettiği, PlayStation 5 (PS) fiyatı ne kadar sorusu da cevabını bulmuş ldu. Öte yandan bu etkinlikte, PS5'in çıkış tarihi de açıklandı. 

PLAYSTATION 5 FİYATI NE KADAR? PS5 KAÇ PARA?

Sony, PS5 için 2 farklı satış fiyatı belirledi. Bunun nedeni ise, PS5'in dijital ve CD-Rom'lu olarak 2 farklı şekilde üretilmiş olması. PS5’in Dijital versiyonu ABD’de 399 dolardan satışa sunulacak. CD-Rom’lu standart versiyonu ise 499 dolarlık fiyatı ile raflardaki yerini alacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

PLAYSTATİON 5 TÜRKİYE FİYATI NE KADAR OLACAK?

PS5 ile ilgili açıklanan yurt dışı fiyatları oldu. Teknoloji hayranlarının merak ettiği PlayStation 5 Türkiye fiyatı ise henüz belli olmadı. Ancak PlayStation 5 Türkiye'de 19 Kasım 2020 tarihi itibariyle satışa sunulacak.

PS5 NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

PlayStation 5'in fiyatının açıklanmasının ardından merak edilen konulardan biri de PS5 çıkış tarihi oldu. Sony, tüm dünyanın heyecanla beklediği PS5 çıkış tarihi için de 2 farklı zaman verdi. PS5 12 Kasım 2020 tarihinde ilk olarak ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de satışa çıkacak. 1 hafta sonra 19 Kasım'da da dünya genelinde satışa çıkarılacak.

PS5 SHOWCASE ETKİNLİĞİNDE TANITILAN OYUNLAR:

-Spider-Man: Miles Morales
-Hogwarts: A Dark Legacy
-God of War: Ragnarok
-Final Fantasy XIV
-Call of Duty: Black Ops Cold War
-Devil May Cry 5
-Deathloop
-Five Nights at Freddy's
-Fortnite

PlayStation 5'in temel özellikleri şu şekilde;

PS5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen 2 CPU işlemcilerinden alıyor. Cihazın 16 GB GDDR6 RAM’i ve 825 GB’lık bir SSD depolaması bulunuyor.

PlayStation 5, aynı zamanda oldukça üstün ses özellikleriyle birlikte geliyor. Oldukça gelişmiş bir 3D ses teknolojisi olan Tempest 3D’yi kullanacak olan cihaz, yüzlerce farklı özel sesi aynı anda kullanılabilir hale getirecek.

PS5, görüntü kalitesi ile öne çıkacak. PS5 kullanıcıları, bir adet 4K TV yardımıyla, oldukça üstün bir görüntü kalitesi ile oyun oynayabilecekler.