Play Store nasıl indirilir?

Google Play Store, android telefonlar için uygulamaların mağazasıdır. Yani, telefonunuzdaki Play Store uygulamasını yanlışlıkla sildiyseniz herhangi bir başka uygulamayı da indirmeniz zorlaşır. Telefonların içinde yüklü halde gelen Google Play Store’u yanlışlıkla sildiyseniz yeniden yüklemeniz gerekir. Peki, Play Store nasıl indirilir? İşte adım adım Google Play Store indirme ve yükleme…

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2021 18:24
Değiştirme Tarihi: 07.09.2021 18:24
Play Store nasıl indirilir?

Android işletim sistemi, Google Play Store mağazası üzerinden uygulamaları indirmeye sunmaktadır. Yani android işletim sisteminde kullanıma sunulan uygulamalar bu mağaza üzerinden indirilmektedir. Bu yüzden, Google Play Store, android telefonlar için olmazsa olmaz bir uygulamadır. Fakat, bilerek veya yanlışlıkla Play Store’u telefonunuzdan sildiniz. Bu durumda Play Store nasıl indirilir araştırmaya başladınız. Google Play Store nasıl indirilir, nasıl yüklenir ve detaylar haberimizde.

GOOGLE PLAY STORE NEDİR?

Her işletim sistemi tarafından kullanılan farklı uygulamalar bulunmakta olup bu uygulamalar mağaza bölümü üzerinden satışa sunulmaktadır. İOS işletim sistemi AppStore mağazasını kullanırken Android işletim sistemi ise Google Play Store mağazası üzerinden uygulamaları indirmeye sunmaktadır. Android işletim sisteminde kullanıma sunulan uygulamalar bu mağaza üzerinden indirilmektedir.

PLAY STORE NASIL İNDİRİLİR?

En az akıllı telefon kullanıcıları kadar tablet kullanıcıların da korkulu rüyası olan Google Play Store son derece sık yaşanan bir sorundur. Çoğu kullanıcı ekrandaki yerini değiştirmek isterken yanlışlıkla mağazayı silerken bazı kullanıcılar da kullanmak istemedikleri için silmekte, ancak sonra bu kararlarından vazgeçmektedir. Sizde Google Play Store yüklemek istiyorsanız bunun için tek yapmanız gereken internette Google Play Store APK araması yapmanız.

Güvenilir, bildiğiniz bir siteden Google Play Store APK’sını telefonunuza indirebilirsiniz. Bu arada ayarlardan bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin vermeniz gerekir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirilen uygulamayı tıklayarak cihazınıza yüklemeniz durumunda Google Play Store mağazası tekrar cihazınıza kurulacaktır.

Sonrasında Play Store’u açtıktan sonra aktif hesabınızı girerek tekrar kullanabilirsiniz.

İlgili Sayfalar: Teknoloji