Periscope için kısıtlama kalkıyor

Periscope için kısıtlama kalkıyor
Yayınlanma Tarihi: 06.05.2016 09:47 | Değiştirme Tarihi: 06.05.2016 09:47

Twitter'ın canlı video yayın servisi Periscope, yapılan yayınların saklanmasıyla ilgili politikasını değiştiriyor, videoları bir günden daha fazla saklama imkanı sağlıyor.

Periscope üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlar şimdiye kadar sadece yayından sonraki 24 saatlik süre boyunca yeniden izlenebiliyor, bu süre geçtikten sonra tamamen siliniyordu. Twitter'ın sahibi olduğu canlı yayın tabanlı sosyal ağ servisi şimdi kullanıcılara canlı yayınlarını ömür boyu saklama imkânı sunuyor.

Periscope kullanıcıları, canlı yayın başlığının sonuna ekleyecekleri #save etiketi sayesinde canlı yayının otomatik olarak kaydedilmesini sağlayacak. Bu etiketi başlığında taşımayan canlı yayınlar ise 24 saatlik sürenin sonunda otomatik olarak silinmeye devam edilecek ve yeniden izlenmeleri mümkün olmayacak.

Şirketin CEO'su Kayvon Beykpour'un belirttiğine göre, daha düzgün kontroller çok yakında kullanıma sunulacak. #save etiketiyle ömür boyu kayıt özelliğini Periscope üzerinden gerçekleştirdiği bir canlı yayınla duyuran yönetici, 24 saatlik silme süresini kullanıcılar tarafından özelleştirilebilir hâle getirmek amacıyla mühendislerin çalıştığına da dikkat çekti. Yapılacak çalışmalar sonucunda kullanıcılar bir canlı yayın videosunun tekrarının ne kadar süre boyunca Periscope'ta saklı tutulacağını belirleme imkânına sahip olacak.