Parviz Jafarov: Veri Analizi Sektörel Başarı Adına Bir Hayli Önemli

Şirketler açısından veri analizleri her anlamda çok önemli bir husus. Veri analizinin şirketlerin performanslarını arttırdığını belirten İş İnsanı Parviz Jafarov, “Şirketlerin sektörel bazda dikkat çekmesi ve yüksek verimlilikle çalışabilmesi için çeşitli metotlar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de şirketlerin veri analizini titizlikle yapıyor olmasıdır.” ifadelerinde bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 20.07.2022 17:12
Değiştirme Tarihi: 20.07.2022 17:12
Parviz Jafarov: Veri Analizi Sektörel Başarı Adına Bir Hayli Önemli

Dünyanın farklı ülkelerine seyahat eden ve iş dünyasında kendisine yer bulan Parviz Jafarov, şirketlerin veri analizi yapmalarının çok önemli olduğunu belirtti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan iş insanı, açıklamalarında şu sözlerin altını çizdi: “Biliyorsunuz aynı sektör içerisinde çalışmalarda bulunan ve sıkı rekabet içerisinde yer alan birçok şirket var. Şirketlerin rakiplerinin bir adım önünde yer alması çok önemli. Bu nedenle pek çok şirket veri analizine büyük bir önem veriyor. Veri analizleri şirketlerin performanslarını optimize etmelerinin en geçerli yollarından bir tanesi. Veri analizinin iş modeline uygulanması, şirketlerin çok daha efektif bir şekilde faaliyetlerde bulunmasını sağlıyor. Ayrıca veri analizleri, verilerin depolanmasını ve maliyetlerin azalmasına katkıda bulunuyor. Teknolojinin geliştiği ve dijitalleşme çağının yaşandığı bir dönemde teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak, şirketlerin hem potansiyel müşterilerine ulaşmasına hem de rakiplerinin bir adım önüne geçmesine destek oluyor. Bu nedenle şirketlerin sistemli bir şekilde veri analizi yaparak özellikle müşterilerinden gelen geri dönüşleri incelemesi gerekiyor. Bu sayede yüksek performansla faaliyette bulunmak çok daha kolay bir hale gelecektir.”

Önemli Şirketler Veri Analizlerini Sistemli Bir Şekilde Yapıyor

Dünyada markalarını ön plana çıkarmış önemli şirketlerin büyük çoğunluğunun veri analizlerini sistemli bir şekilde yaptıklarını belirten Parviz Jafarov, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı: “Bir şirketin çok daha sağlıklı bir şekilde karar alması, performanslarını optimize etmesi ve daha pek çok nedenden ötürü veri analizleri dikkatleri üzerine çekiyor. Pek çok veri analizi türü bulunuyor. Tanımlayıcı analiz, reçeteli analitik, tahmine dayalı analitik bunlardan sadece bazıları. Doğru ve sistemli bir şekilde veri analizi yapılması, çok daha sağlıklı karar alınması anlamına gelir. Bunun yanı sıra markanın müşterilere hitap etmesinin en etkili yollarından bir tanesi veri analizidir. Bu nedenle özellikle büyüme hedefinde olan şirketler, veri analizini sistemli bir şekilde yapmalıdır.”
 

İlgili Sayfalar: Teknoloji