Parmağa takılan klavye:Tap Strap

Yayınlanma Tarihi: 17.05.2016 13:36 | Değiştirme Tarihi: 17.05.2016 14:44

Hafif dokunuşlarla mesaj atmak, email yazmak artık mümkün

Masaüstü bilgisayarın düşüşü ve mesaj gerektiren programların çoğalmasıyla klasik klavyeye bir alternatif bulma ihtiyacı doğdu. İşte tap strap-dokunuş yüzüğü bu alternatiflerden biri. Bluetooth ile çalışıyor, kullanıcıların her alanda yazı yazabilmesini sağlıyor.

Ele takıldığı düşünülürse türünün örnekleri Airmouse ve Gesture glove’a bir derece benziyor denilebilir. Her iki ürüne göre daha çok işlevi olmak üzere tasarlanmış olması hariç.

Üretici firma iOS ve android telefonlarla, tabletlerle, Mac ve Windows bilgisayar ve akıllı televizyonlarla kullanılabileceğini belirtiyor. Ayrıca hızlı, doğru ve göz kontrolü gerektirmeyen yazılım garantisi veriyor.

Başparmağın dokunuşuyla alet açılıyor ve yüzük parmağıyla kapanabiliyor. Her parmağın farklı hareketleri farklı harflere komut vermeye programlanmış olduğu için hızlı yazılım olanağı yanında, ses kontrol uygulamalarına göre yazdıklarınızı herkesin duyması da önleniyor.

Parmakların hangi harflere komut verdiğini öğrenmek adına tapgenius adında bir uygulamayla 1 saat gibi bir sürede alete hâkim olmak mümkün.  Üç ayrı boyda gelen tap strap, usb ile üç saatte şarj oluyor. Şarjı tamamen dolu olduğunda 4 saat yazı yazılabiliyor veya sabit duruşu 72 saat mümkün.

Şimdilik sadece San Fransisko bölgesinde satışa sunulan tap strap’in fiyatının 119 dolar olması bekleniyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.