Opera, Android telefonlara ücretsiz VPN hizmeti getiriyor

Opera, Android telefonlara ücretsiz VPN hizmeti getiriyor
Yayınlanma Tarihi: 21.03.2019 20:32 | Değiştirme Tarihi: 21.03.2019 20:33

İnternet tarayıcı uygulaması Opera, web sürümünde bulunan ücretsiz VPN özelliğini, Android telefonlar için de aktifleştirecek.

Son günlerde medyada sıkça duyduğumuz kullanıcı gizliliği ve verilerin çalınması konusunda dünyanın önde gelen tarayıcı uygulaması Opera, kullanıcı gizliliğine daha da önem vermek amacıyla sadece web'de sunduğu ücretsiz VPN hizmetini Android'e de getiriyor.
İnternette dolaşırken gizliliği korumanın hayati önem taşıdığı şu günlerde şirketin bu hamlesi teknoloji dünyasında gündem oldu. 

SINIRSIZ VE ÜCRETSİZ VPN HİZMETİ
Bir süredir Opera'nın masaüstü tarayıcısında mevcut olan ve bir süredir beta aşamasında olan Opera'nın Android için VPN hizmeti, piyasada bulunan diğer VPN hizmetlerinden farklı olarak tamamen ücretsiz ve sınırsız bir özelliğe sahip. Opera'nın VPN hizmetini kullanabilmeniz için herhangi bir oturum açmanız gerekmeyecek. Şirket, bu nedenle kullanıcıların verilerinin kaydedilmeyeceğini belirtiyor. Opera VPN özelliği, uygulamanın son sürümü ile kullanıcılarla buluşacak. Şu anda dünya genelinde dağıtılmaya başlayan Opera'nın son güncellemesi, yavaş yavaş bütün ülkelerde yayınlanacak.