Netflix'ten dikkat çeken Türkiye kararı: 1 aylık ücretsiz deneme sürümü kaldırıldı

Milyonalarca abonesi bulunan Netflix, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede 1 aylık ücretsiz deneme sürümünü kaldırdı. Popüler yayın platformu, 1 aylık ücretsiz deneme süresinin ardından farklı türdeki üyelik paketlerinden birini seçtirerek üyeliğini devam ettirmek isteyenlere kullanım imkanı sunuyordu.Netflix, uygulamayı sona erdirdiğini duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2020 14:50
Değiştirme Tarihi: 05.02.2020 14:50
Netflix'ten dikkat çeken Türkiye kararı: 1 aylık ücretsiz deneme sürümü kaldırıldı

Netflix Türkiye'de ücretsiz deneme sürümünü kaldırdı. Ücretsiz deneme sürümünü kullanmak isteyenler internet sitesini ziyaret ettiğinde, “Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır.” notu ile karşılaşıyor.

Geçen Haziran ayında Türkiye'de Netflix ücretlerine zam gelmişti. Bu kapsamda Türkiye dahil 20 Avrupa ülkesinde fiyatlar değişmişti. Türkiye’de 15.99 TL olan temel aylık üyelik paketinin fiyatı 17.99 TL, 27.99 TL olan standart aylık üyelik paketinin fiyatı 29.99 TL ve 39.99 TL olan özel aylık üyelik paketinin fiyatı 41.99 TL olmuştu.

Netflix, ücretsiz bir ay kullanım uygulamasını sona erdirildiğini açıkladı. Şirketi bu yönde bir karar almaya iten sürecin, kullanıcıların sürekli yeni hesap açıp bu hesaplara ödeme yöntemi olarak sanal kartlar tanımlamaları ihtimalinin olabileceğini söylemek mümkün.

Alınan kararın ardından Netflix Türkiye Sözcüsü: “Netflix olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.