Netflix tanıtımları Whatsapp sohbet penceresi üzerinden izlenebilecek

Netflix tanıtımları Whatsapp sohbet penceresi üzerinden izlenebilecek
Yayınlanma Tarihi: 08.11.2019 15:06
Değiştirme Tarihi: 08.11.2019 15:06

Biri mesajlaşmada diğeri de dizi ve filmlerde dünyanın en popüler uygulamaları arasında yer alan Whatsapp ve Netflix ilginç bir işbirliğine gidiyor. Artık Netflix tanıtımları, WhatsApp sohbet pencereleri içinde de oynatılabilecek. Böylece arkadaşlar, dizi ve film tanıtımlarını beraber izleyebilecek.

Daha önce Youtube Instagram videolarının sohbet penceresi içerisinde oynatılabildiği Whataspp, bu özelliğini bir adım öteye taşıyarak Netflix'i de dahil etmeyi planlıyor. Şimdilik bu özellik en güncel iOS kullanıcıları için geçerli olsa da, özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları uygulamadan çıkmadan gönderilen tanıtım linklerini seyredebilecekler.

WhatsApp bu özelliği resmen duyurmuş değil ancak iOS kullanıcıları özelliğin çalışmaya başladığını teyit ediyorlar. Öte yandan Netflix ve WhatsApp’ın Android üzerindeki çalışmaları da bitirince duyuru yapacağı tahmin ediliyor.

Ancak bu özellik sadece tanıtımları içeriyor. Kullanıcılar dizileri ve filmleri seyretmek istediğinde yine Netflix uygulamasını açmak zorunda kalacaklar.

WhatsApp geçtiğimiz yıl da Instagram ve Facebook videolarının uygulama içinden seyredilmesini mümkün kılmıştı. Ancak WhatsApp, Facebook ve Instagram ile aynı ekosistemin uygulaması.

Farklı ve potansiyel olarak rakip bir şirketin video içeriklerini oynatmada kolaylık sağlaması ise şaşırtıcı bir gelişme olarak kabul edilebilir. Yine de kullanıcılarını uygulama içinde tutmak adına önemli bir adım olduğu da inkar edilemez.