Netflix Android uygulamasını geliştiriyor!

Netflix Android uygulamasını geliştiriyor!
Yayınlanma Tarihi: 26.10.2019 19:23
Değiştirme Tarihi: 26.10.2019 19:23

YouTube’dan aşina olduğumuz oynatma hızı seçeneği için Netflix de kolları sıvadı.

Netflix oynatma hızı özelliği ile dizi ve film izleyenlerin kısa sürede içerikleri izlemesine yardımcı olacak. Daha önce YouTube ile birlikte podcast yayınlarında da gördüğümüz bu özellik için Netflix Android üzerinde çalışmalar yapıyor.

Netflix Android üzerinde oynatma hızı özelliğini geliştiriyorNetflix oynatma hızı özelliğini ilerleyen zamanda tüm kullanıcılara sunacak. Ancak, şimdilik geliştirme çalışmaları sürüyor. Ortaya çıkan fotoğraflara göre Netflix Android işletim sistemi üzerinde bu özelliği geliştiriyor. Şimdilik hiçbir cihazda bu seçeneğin ortaya çıkmadığını söyleyelim. Şirket, bu geliştirmenin testlerini sınırlı tutuyor.

Eğer bu teste dahil edilen kullanıcılardan biriyseniz, 0,5x ve 0,75x yavaşlatmanın yanında 1,25x ya da 1,5x hızlandırma seçeneklerini Netflix uygulamasında görebilirsiniz. Sahneyi yavaşlatmak özellikle yabancı dilini geliştirmek isteyen kullanıcıların hiçbir kelimeyi kaçırmaması için avantaj olabilir. Hızlandırmak ise başta da söylediğimiz gibi daha az zamanda daha fazla dizi ya da film bitirmek isteyenler için ideal.

İlk raporlar testlerin Android cephesinde yapıldığını gösteriyor. Ancak, tek platform burası olmayabilir. Android TV, iOS ve internet tarayıcısında da bu özelliğin test ediliyor olması muhtemel.