Murat Can Ünverdi: Sosyal medyada başarılı olmanın sırrı…

Sosyal medya ağları üzerinde yaptığı başarılı ve etkili çalışmalarıyla sık sık gündemde kalmayı başaran Murat Can Ünverdi; sosyal medyanın gizli gücünü kullanarak, hedeflere nasıl ulaşılacağını kararlı olmasına bağlıyor. Bunun yanında sosyal takipçi kitlesini geliştirmek için; her yoruma cevap vermek, takipçilerle ilişki kurmak, takipçi ve markanızı büyütmenizde yardımcı olacağını söylüyor.

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2020 16:31
Değiştirme Tarihi: 23.12.2020 16:31
Murat Can Ünverdi: Sosyal medyada başarılı olmanın sırrı…

Sosyal medyada takipçilerin ilgisini çekmek için, farklı tür güncellemeler yayınlanmalıdır. Sosyal medya; insanların sadece pazarlama değil, markalarla sohbet edebilecekleri bir yerdir. Buradaki önemli nokta, sosyal medyanın gizli gücünü kullanırken, başarılı olmak istiyorsanız, her şeyin sadece satıştan ibaret olmadığını anlamanızdır.

Sosyal Medyada Erkenci Davranmak

Yeni bir sosyal platforma geçmek, büyümenin ve daha popüler olmanın en kolay yoludur. Sosyal medyanın gücünü kullanmak için, ne kadar erkenci davranılırsa o kadar başarılı olunuyor. Nasıl mı?

•Sosyal algoritmalarda erken dönem avantajı. Bunun anlamı, algoritmaların uygunluğu ve çoğu insanın içeriklerinizi görmesidir. Fazla kısıtlama olmadığı için büyümek kolay, popüler olmak hızlıdır.

•Algoritmalarla erken oyun oynamanın kolaylığı. Birçok şey için erkenci davrandığınızda, hızlı büyümek için şansınız olur. Örneğin Twitter’da tonlarca insanı takip edip, sizi takip etmeyenleri takip etmeyi bırakabilirsiniz.

•İlk hareket her zaman avantajdır. Sosyal ağlar, her zaman fazla kullanıcı ister ve başarılı olmanın tek yoludur.