League of Legends (LOL) mobile ne zaman çıkacak?

League of Legends (LOL) mobile ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı, oyun oynamayı seven binlerce vatandaşın merakla araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan League of Legends'ın mobile oyunu LOL mobile ne zaman çıkacak? İşte detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2019 11:12
Değiştirme Tarihi: 19.10.2019 11:12
League of Legends (LOL) mobile ne zaman çıkacak?

League of Legends’ın 10. yıl kutlamalarında duyurduğu League of Legends: Wild Rift ile League of Legends mobil ve konsol oyun dünyasına da adım atıyor.

Konsol oyuncularının içinde bu kadar skillshot bulunduran bir oyunu konsolda nasıl oynayacağı merak konusuyken mobil oyuncular duruma bir hayli sevinçli. Konsol ve mobil oyuncularına en iyi oyun tecrübesini verebilmek için ortalama oyun süresinin 15-20 dakika olması beklenen Wild Rift’te bazı şampiyonlar ve tüm kostümler olmayacak.

Overwatch gibi PS4, Xbox One, Nintendo Switch konsollarına çıkması beklenen League of Legends: Wild Rift öncelikle iOS ve Android işletim sistemli telefonlara çıkacak. Oyunun alpha kayıtlarının birkaç ay içinde başlaması beklenirken tam sürümünün 2020’nin ortalarına doğru, konsollara ise 2020’nin sonuna doğru çıkması bekleniyor.