Kulağında AirPods ile uykuya daldı, uyandığında hayatının şokunu yaşadı

Apple’ın kablosuz kulaklık modeli AirPods, ergonomik yapısı ve tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Kablosuz kulaklık bu sefer performans ve başarı haberlerinden ziyade, ilginç bir olayla gündeme geldi.

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2019 14:02
Değiştirme Tarihi: 04.05.2019 14:02
Kulağında AirPods ile uykuya daldı, uyandığında hayatının şokunu yaşadı

Tayvanlı bir adam tarafından yanlışlıkla yutulan AirPods, yutan kişinin midesinde çalışmaya devam etti. 

Daily Mail‘in haberine göre Tayvanlı Ben Hsu, kulağında AirPods takılı iken uyudu. Kalktığı zaman kulağındaki kulaklıklardan birisini bulamayan Hsu, izleme uygulamasını kullanarak diğer modelin hala odada bir yerlerde olduğunu öğrendi. Bu arayış sırasında ‘bip‘ seslerini duyan Hsu, battaniye altına ve etrafa baktığını ancak diğer kulaklığı bulamadığını belirtti. Ta ki, ‘bip’ sesinin midesinden geldiğini anlayana kadar.

Yaşanan durumun ardından hastaneye giden Ben Hsu, çektirdiği röntgenle birlikte ilginç olayla karşılaşmış oldu. Hastanede açıklama yapan doktor, ameliyatın ‘b‘ planı olduğunu, işin doğal yollardan çözülmesini bekleyeceklerini açıkladı. 9to5Mac‘e göre Ben Hsu, doğal yollardan AirPods’u vücudundan çıkarmayı başardı.

Bu olayın şimdiye kadar yaşanan kısmı bir miktar ilginç olsa da, kalan kısmın daha ilginç olduğunu söyleyebiliriz. Hsu’nun vücudundan çıkarılan AirPods, Hsu tarafından yıkanıp tümüyle temizlendikten sonra çalışmaya devam etti. Tüm bu gelişmelerin ardından kayıp kulaklığın şarjı, yaklaşık yüzde 41 oranında doluydu.