Kripto para dünyasında ilginç şeyler oluyor: Dogecoin (DOGE) son 24 saatte yüzde 812 yükseldi

Kripto para dünyasında yine ilginç şeyler yaşanıyor. Piyasaların yeni birimleri arasında gösterilen Dogecoin, bir günde yüzde 812.47 yükseliş göstererek 0.07 ulaştı. Dogecoin ayrıca 9 milyar 394 milyar dolarlık piyasa hacmine ulaşarak da kripto dünyasındaki hacmiyle 7. sıraya yerleşti. DOGE'un yükselişi sosyal medyanın da gündemine oturdu. Dogecoin'in gündem olmasıyla birlikte çok sayıda kişi Dogecoin nedir? Dogecoin ne kadar, nereden ve nasıl alınır? gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı. İşte Dogecoin ile ilgili yaşanan gelişmelerin ayrıntıları.

Yayınlanma Tarihi: 29.01.2021 09:50
Değiştirme Tarihi: 29.01.2021 09:50
Kripto para dünyasında ilginç şeyler oluyor: Dogecoin (DOGE) son 24 saatte yüzde 812 yükseldi

Dogecoin'deki inanılmaz artış, dünyanın gündemi oldu. Dogecoin'deki bu yükseliş nedeniyle kripto para piyasalarından Robinhood, Dogecoin işlemlerini durdurduğunu açıkladı. 

Dogecoin (DOGE) son 24 saatteki yükselişinin, GameStop'un yükselişinden sorumlu WallStreetBets grubuyla da ilintili olduğu belirtiliyor. 

Dogecoin, başlangıçta bir şaka olarak yaratılmıştı. Çok değersiz olan bu kripto para, şu sıralar piyasa değeri ile Cardano ve XRP'yi geçmeye yaklaştı. 

Meme kripto para biriminin ivmesi, WallStreetBets’in yanı sıra Tesla CEO’su Elon Musk’un “Dogue” başlığıyla bir dergi kapağını paylaşan başka bir tweet ile daha desteklendi.

Haber ile ilgili metin girin!.