Koronavirüs salgını sonrası Whatsapp mesaj iletme özelliğine kısıtlama getirildi

Dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadele ettiği günlerde, en büyük sorunlardan biri de Whatsapp üzerinden yayılan yanlış bilgiler ve paniğe sürükleyen ses kayıtlarıydı. 2018 yılında mesaj iletme işlemine 5 kişi sınırı koyan Whatsapp, bu duruma yeni bir kısıtlama getirdi. Kullanıcılar 5 kişiden daha fazla iletmek istedikleri mesajları, 5 kişiye yolladıktan sonra tek tek iletmek zorunda olacak. 

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2020 12:31
Değiştirme Tarihi: 07.04.2020 12:31
Koronavirüs salgını sonrası Whatsapp mesaj iletme özelliğine kısıtlama getirildi

WhatsApp, yanlış bilgilerin yayılma hızını yavaşlatmak için yeni bir sınırlamaya gitti.

WhatsApp'un mesaj iletme özelliğine gelen ilk sınır, bir mesajın aynı anda sadece 5 kişiye iletilmesiydi. Ancak bugün itibarıyla uygulamaya geçen yeni sınır sayesinde bir mesajı toplu bir şekilde 5 kişiye ilettikten sonra, bir daha toplu bir şekilde iletemeyeceksiniz. Ancak söz konusu mesajı iletmeye devam etmekte kararlıysanız, mesajı iletmek istediğiniz kişilere tek tek iletebileceksiniz.

WhatsApp yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, son dönemlerde mesaj iletme oranının artışa geçtiği ifade edildi. Elbette bu mesajların büyük bir bölümünün koronavirüsle ilgili olduğunu tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok. WhatsApp geliştiricileri, son sınırlamayla koronavirüsle ilgili sahte bilgi ve haberlerin yayılma hızını yavaşlatmayı umuyor.

Kaynak: Webtekno