Kianoush Nikkhah: “Dijital Medya Uzmanlığı, E-Dönüşümün Bir Getirisi!”

İran ve Türk vatandaşı olan ve bir süredir Sosyal Medya Uzmanı olarak çalışmalarda bulunan Kianoush Nikkhah, mesleğin gerektirdikleri hakkında açıklamalarda bulundu: “Sosyal medya uzmanlığı, dijitalleşmenin bir sonucudur. Bu nedenle özellikle son dönemlerde önemli ve popüler bir meslek dalı olarak ön plana çıktığını söyleyebilirim.” ifadelerinde bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2022 19:55
Değiştirme Tarihi: 12.05.2022 19:55
Kianoush Nikkhah: “Dijital Medya Uzmanlığı, E-Dönüşümün Bir Getirisi!”

Sosyal medya uzmanlarının temel olarak marka veya isim bilinirliğini arttırmak adına çalışmalarda bulunduğunu belirten Kianoush Nikkhah, “Sosyal medya uzmanlığının oldukça geniş bir perspektife sahip olduğunu söyleyebilirim. Gelişen teknoloji içerisinde bizlere sunulan sosyal medya platformları, önceleri yalnızca keyifli vakit geçirmeyi mümkün kılıyordu. Fakat artık platformların misyonlarının değiştiğini gözlemliyoruz. Birçok kişi, bu tür platformları bir iş alanı olarak değerlendiriyor. Bu noktada, Sosyal Medya Uzmanı gibi alanında uzman kişilerden destek alınması çok daha önemli bir hale geliyor. İşletmelerin de sosyal medya platformlarında yer alması, sosyal medya yönetiminin çok daha kurumsal bir şekilde sürdürülmesini zorunlu hale getiriyor. Sosyal medya uzmanları hem kişilere hem de markalara sosyal medya yöntemi için destekte bulunan kişiler olmakla birlikte görev ve sorumluluklarının çok daha fazla olduğunu söylemek mümkün.” ifadelerinde bulundu. 

Sosyal Medya Uzmanlarının Önemli Görev ve Sorumlulukları Bulunuyor

Sosyal medya uzmanlarının görev ve sorumluluklarından bahseden Kianoush Nikkhah, konuyla ilgili açıklamalarında genel olarak şu sözlere yer verdi: “Sosyal Medya Uzmanı, günlük olarak orijinal metin, resim ve video olmak üzere markayı yansıtan postlar paylaşır. Bu postların düzenli bir şekilde paylaşılması çok önemli olduğu için sosyal medya uzmanlarının zaman yönetimlerinin iyi olması gerekiyor. Bunun yanı sıra ilgili markanın ürünlerine dair kötü eleştiriler gelebilir. Bu durumda kriz yöntemini başarılı bir şekilde sağlamak önemli bir hal alıyor. Sosyal medya uzmanlarının görev ve sorumluluklarından bir diğeri de sosyal medya pazarlama planı ve editöryal takvim oluşturmak şeklinde karşımıza çıkıyor. İyi bir Sosyal Medya Uzmanı olabilmek için kişilerin yoğun tempo içerisinde çalışmalarını titizlikle sürdürebilmesi ve zaman yönetimini başarılı bir şekilde sağlaması gerekiyor. Bunun yanı sıra sosyal medya platformlarıyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmeleri de bir hayli önemli.”

İlgili Sayfalar: Teknoloji