İşte Twitter'ın son yeniliği!

İşte Twitter'ın son yeniliği!
Yayınlanma Tarihi: 28.09.2016 20:26 | Değiştirme Tarihi: 28.09.2016 20:26

Twitter, kullanıcılara sunduğu son yenilikle kendini daha kullanılabilir hale getirdi.

Eskiden sadece beğendiğiniz veya retweetlediğiniz tweetleri artık ‘beğenmeyebileceksiniz’. Hoşunuza gitmeyen tweetleri işaretleyebileceksiniz.

Son güncellemesi sonrasında Twitter, mobil uygulama üzerinde "I don't like this Tweet" ("Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum") seçeneğini de sundu.

“Beğenmedim” seçeneği şimdilik sadece iOS için geçerli. Android, masaüstü ve diğer platformlarda henüz kullanımda değil. Diğer platformlara ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi olmasa da bir sonraki güncelleme de bu özelliğin aktif edileceği ön görülüyor.

Twitter nedir

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (Türkçe cıvıldama) adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.