İş İnsanı Mehmet Karataş: İnovatif Fikirler Ülke Ekonomisine Her Zaman Katkıda Bulunur

İnovatif fikirlerin ülke ekonomisine her zaman katkıda bulunduğunun altını çizen İş İnsanı Mehmet Karataş, “İnovatif düşüncenin ve fikirlerin kendine has çeşitli özellikleri bulunuyor. İnovatif düşüncenin temelinde yaratıcılık yatıyor. Bunun yanı sıra özgünlüğün de önemli olduğunu söyleyebilirim. İnovatif fikirler, ülke ekonomisine katkıda bulunduğu için bu tür fikirlerin girişimcilik kapsamında değerlendirilmesi gerekiyor.” ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 27.06.2022 00:18
Değiştirme Tarihi: 27.06.2022 00:18
İş İnsanı Mehmet Karataş: İnovatif Fikirler Ülke Ekonomisine Her Zaman Katkıda Bulunur

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mehmet Karataş, konuyla ilgili açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “İnovatif düşünce temel olarak bilginin yararlı ve ekonomik anlamda toplumun yararın dönüştürülmesi olarak tanımlanabilir. Bir kişi yeniliklere açıksa ve girişimci bir ruha sahipse inovatif düşünce sistemine de sahip olacaktır. Dünya genelinde çok önemli projelere baktığınızda her birinin başlangıçta küçük bir fikir olduğunu görürsünüz. Bu fikirlere tutunmak, istekli bir şekilde çalışmak; çok özel projelerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu nedenle inovatif fikirlerin ülke ekonomisine her zaman katkıda bulunacağını söyleyebilirim. Bu tür düşüncelerin destekleniyor olması da bir hayli önemlidir.” 

Yeniliklere Açık Olmak, Farklı ve Yaratıcı Fikirlerin Ortaya Çıkmasını Sağlayacaktır

İnovatif düşünce biçiminin yenilikle eş değer olduğunu belirten Mehmet Karataş, konuyla ilgili açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Yenilikçi düşünce biçimi, var olanın farklı şekilde görülmesi adına yapılan çalışmaları kapsar. Size hazır olarak verilenleri değiştirdiğiniz vakit, farklı bir düşünce biçimi içerisine girmiş olursunuz. Bu nedenle inovatif düşüncelerin topluma her anlamda katkıda bulunduğunu söylemek mümkün. Oluşturulan fikirlerin yenilenebilecek nitelikte olması da çok önemli. Sürekli yenilik, kalıplaşmış düşünce ve olguların dışına çıkılmasını da olanaklı hale getirecektir.”

Girişimci Bir Ruh, Her Zaman Başarıyı da Beraberinde Getirir

İnovatif düşünce biçimini benimseyen insanların girişimci bir ruha sahip olduklarının altını çizen Mehmet Karataş, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Bir insan girişimci bir ruha sahipse, her yaptığı işte başarıyı da beraberinde getirecektir. Bunun yanı sıra girişimci ruh, var olanların olduğu gibi kabul edilmemesidir. Sanatçıların yaptıkları da tam olarak budur. Var olana farklı bir şekilde bakıp olanda olmayanı görürler. Bu sayede benzersiz sanat eserlerinin ortaya çıktığını söyleyebilirim.” 
 

İlgili Sayfalar: Teknoloji