iPhone'larda yeni dönem bu sabah resmen başladı!

iPhone'larda yeni dönem bu sabah resmen başladı!
Yayınlanma Tarihi: 23.07.2019 09:26 | Değiştirme Tarihi: 23.07.2019 09:26

Apple bugün sürpriz bir adım attı, yeni iOS güncellemesi telefonlara geldi. Telefonlara öyle müthiş bir özellik geldi ki...

iPhone kullanıyorsanız bu sabah yapacağınız ilk iş bu güncellemeyi cihazınıza indirmek olmalı! Bakın yükleyince ne olacak?

iOS 12.4 ile birlikte artık kablosuz ağ üzerinden eski bir iPhone’dan yeni bir iPhone’a doğrudan veri aktarmak mümkün hale geldi. Artık iCloud'a veya iTunes'a ihtiyacınız yok!

Hürriyet'te yer alan habere göre, yapmanız gereken tek şey iki cihazı aynı WiFi üzerinde buluşturmak ve dosyalarınızın hızlıca eski modelden yenisine geçtiğini izlemek.

Güncelleme bazı güvenlik açıklarını kapattığı gibi Apple Watch'larda bir süreliğine kapatılan Walkie Talkie özelliğini de tekrar aktif hale getiriyor. Walkie Talkie sayesinde Apple Watch kullanıcıları tıpkı bir telsiz gibi birbirleri arasında sesli iletişim kurabiliyorlar. Bunun için birbiri ile konuşmak isteyen iki kullanıcının davet göndermesi yeterli, sonrasında tek tuş ile karşı tarafa ses gönderilebiliyor.

Eski iPhone modelleri için güncelleme müjdesi: 

iOS 9.3.6 güncellemesi iPad 2, iPad mini, iPad 3 ve iPhone 4s için, iOS 10.3.4 ise iPad 4 ve iPhone 5 için tüm cihazlara yayınlandı. Güncellemeler için sürüm notlarına göre güvenlik güncelleştirmelerinin yanı sıra, bir GPS hatası için düzeltme içeriyor.

Peki bu güncellemeyi hangi iPhone modellerine kurabileceksiniz? 

iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6S & iPhone 6S Plus, iPhone SE, iPhone 6 & iPhone 6 Plus, iPhone 5S