iPhone 13 fiyatları sosyal medyanın gündeminde! iPhone 13 için 43 bin TL'lik etiket

Döviz kurundaki hareketlilik Apple'ın iPhone satışlarını geçici olarak durdurması, fırsatçılara gün doğmasına yol açtı. Türkiye'nin öncü e ticaret platformlarında iPhone 13 modellerinin fiyatları, 43 bin TL'yi buldu. Bu fiyat, resmi iPhone 13 fiyatlarının neredeyse yüzde 87 üzerinde...

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2021 10:20
Değiştirme Tarihi: 25.11.2021 10:20
iPhone 13 fiyatları sosyal medyanın gündeminde! iPhone 13 için 43 bin TL'lik etiket

Dolar kurunun 13 TL'yi görmesi, Apple'ın ürün satışlarını geçici olarak durdurmuş olması, fırsatçıları harekete geçirdi. 

Habertürk'te yer alan habere göre, döviz kurundaki hareketlilik, Apple'ı yeni fiyatlama çalışması yapmaya itti. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerindeki bazı satıcıların ellerindeki iPhone 13 modellerini fahiş fiyatlarla satışa sunduğu gözlendi.

Özellikle Hepsiburada ve Trendyol gibi Türkiye'nin önde gelen e-ticaret platformları üzerinden satış yapan bu satıcıların iPhone 13 için belirlediği fiyat etiketleri 43 bin TL’leri geçti.

FAHİŞ FİYATLAR!

En üst iPhone modeli olan 1 TB’lik iPhone 13 Pro Max’in Türkiye’deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı 22 bin 999 TL iken, bu e-ticaret sitelerinde iPhone 13 modellerine fiyatlar 43 bin 67 TL’lere yükseltildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Resmi satış fiyatının yüzde 87’leri aşan oranında daha yüksek fiyatlarla fırsatçılık yapan satıcılar, “Son 1 ürün”, “Büyük fırsat ürünü” gibi ifadelerle Black Friday, Efsane Cuma, Efsane Günler gibi güncel kampanyalar arasından kendilerine pay kapmaya çalışıyorlar.

43 BİN TL'LİK ETİKET KOYDULAR!

Fırsatçıların bu adımı fahiş fiyatla da sınırlı kalmadı; sözde indirim adı altında bu fiyatların aslında daha önce hiç olmadığı bir seviye olan 49 bin 999 TL’den indirilerek, 37 bin TL’lere kadar çekildiği belirtilerek, tüketiciler yanıltılıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Hepsiburada ve Trendyol başta olmak üzere e-ticaret platformlarının, bir yandan çip krizine bağlı tedarik sorunu yaşanan, bir yandan da Türkiye'de hızlı yüksleen dolar kuru nedeniyle fiyatlama yapmakta zorlanılan iPhone'lar için uygulanan bu fahiş fiyatlarla ilgili olarak sözkonusu satıcılara yönelik bir adım adım atmayacağı ise merak konusu.

İlgili Sayfalar: Teknoloji