iPhone 12 nasıl görünecek?

iPhone 12 nasıl görünecek?
Yayınlanma Tarihi: 02.11.2019 19:11 | Değiştirme Tarihi: 02.11.2019 19:11

Apple ürünlerini yeniden tasarlama konusunda acele etmiyor.

Genelde birkaç yıl boyunca aynı tasarımı kullanan Apple’ın, önümüzdeki yıl tanıtacağı iPhone 12 modelinde büyük bir tasarım değişikliğine gitmesi bekleniyor.

Bu yıl tanıtılan iPhone 11 modellerindeki en büyük değişiklik kamera oldu. Üç arka kameraya geçiş nedeniyle iPhone’lara büyük bir kamera çıkıntısı eklenirken, ön taraftan bakınca cihazın yeni olduğunu anlamak pek mümkün değil.

Daha önce sizlerle paylaştığımız haberlerde, iPhone 12 tasarımının iPhone 4 modellerinde gördüğümüz kenarlar ile benzerlik göstereceğini belirtmiştik. Apple’a yakın kaynakların raporları da bu durumu doğrular nitelikte.

iPhone 6 ve sonrasında akıllı telefonlarında yumuşak, daha doğrusu kavisli kenarlara geçiş yapıldı. Bu tasarım yıllardır kullanılmaya devam edilirken, halen iPhone 4 / 5 modelinin tasarımını özlediğini söyleyenler var.

Yeni iPad Pro ve Macbook’da bu keskin hatlara geri dönülmesinin ardından, iPhone’larında bu geri dönüş sürecine katılması bekleniyor. Cihazın tanıtılmasına yaklaşık 10 – 11 ay gibi bir süre var, bu nedenle henüz çok erken.

iPhone 12 tasarımı bu süreçte ciddi değişikliklere uğrayabilir. Yukarıdaki galeride hazırlanan konsept tasarımlara göz atabilirsiniz. Buna ek olarak önümüzdeki yıl iPhone modellerine 3D ToF sensörü ekleneceği belirtiliyor.