İOS 15 ne zaman saat kaçta çıkacak? İOS 15 hangi telefonlarda çıkacak, özellikleri neler?

İOS 15 ne zaman saat kaçta çıkacak sorusunun yanıtı, binlerce iPhone kullanıcısı tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Apple 4 yeni iPhone 13 ürününün lansmanını yapmasının ardından iPhone kullanıcılarının merak ettiği konulardan biri de İOS 15 oldu. İOS 15'in özellikleri ve hangi iPhone modellerinde çıkacağı merak ediliyor. Peki, İOS 15 ne zaman saat kaçta çıkacak? İOS 15 hangi telefonlarda çıkacak, özellikleri neler?

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2021 10:13
Değiştirme Tarihi: 20.09.2021 10:13
İOS 15 ne zaman saat kaçta çıkacak? İOS 15 hangi telefonlarda çıkacak, özellikleri neler?

İOS 15'in çıkış tarihi birçok Apple kullanıcısı tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Apple tarafından duyurulan İOS 15'in çıkış tarihi 20 Eylül olarak duyurulmuştu. Heyecanla beklenen İOS 15'te hangi özelliklerin olduğu ve hangi iPhone modellerinde bulunacağı merak ediliyor. Peki, İOS 15 ne zaman saat kaçta çıkacak? İOS 15 hangi telefonlarda çıkacak, özellikleri neler?

İOS 15 HANGİ CİHAZLARA GELECEK? 

İOS 15 aşağıdaki cihazlara tanımlanacak;

iPhone 13
iPhone 13 mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone Xs
iPhone Xs Max
iPhone Xr
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (1. nesil)
iPhone SE (2. nesil)
iPod touch (7. nesil)

İOS 15 ÖZELLİKLERİ 

Yeni güncelleme ile tarzınızı, modunuzu veya mevsimi yansıtmak için Memoji’nizi 40’tan fazla kıyafet seçeneğiyle özelleştirebiliyor ve üç adede kadar farklı renk seçebiliyorsunuz. Beden dilinizi vücudunuzun üst kısmını da kapsayacak şekilde yansıtan Memoji çıkartmalarıyla tarzınızı ortaya koyabiliyorsunuz.

Mesajlar’da sizinle paylaşılan bağlantılar, görseller ve diğer içerikler şimdi ilgili uygulamada Sizinle Paylaşılanlar adlı yeni bir bölümde yer alıyor.Üstelik Mesajlar’a dönmek zorunda kalmadan, doğrudan içeriği açtığınız uygulamadan yanıt verebiliyorsunuz.

Arkadaşlarınızla FaceTime görüşmesi yaparken onlarla online olarak film ve TV programlarını izleyin. Eşzamanlı oynatma ve denetimler sayesinde herkes aynı sahnelere aynı anda gülebiliyor, şaşırabiliyor ve tepki verebiliyor. Ve ses düzeyi otomatik olarak ayarlandığından izlemeye devam ederken bir yandan da konuşabiliyorsunuz.

FaceTime görüşmesi yaparken ekranınızı paylaşın. TV programları ve filmleri izlemenin ya da müzik dinlemenin keyfini birlikte çıkarın. SharePlay,ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar aileniz ve arkadaşlarınızla ortak deneyimler yaşamanın yepyeni bir yolunu sunuyor.

İlgili Sayfalar: Teknoloji