İnternet bağımlısı ülkeler açıklandı!

İnternet bağımlısı ülkeler açıklandı!
Yayınlanma Tarihi: 08.04.2019 15:24 | Değiştirme Tarihi: 08.04.2019 15:24

İnternet bağımlılığı artık bireysel değil, ülkeler bazında önemli bir problem haline geldi. Bu konu ile ilgili artık çok fazla araştırma yapılıyor. Araştırmaların sonucu ise son derece ilgi çekici.

Son yapılan araştırma da internet bağımlılığının hangi aşamaya geldiğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Peki, internet bağımlısı olan ülkeler hangileri?

Dünyada internet kullanımı arttıkça, internete bağımlı nüfus da artıyor. Amerika Birleşik Devletleri, internet bağımlısı ülkelerin başında yer alıyor. İpi göğüsleyen ABD’yi; Brezilya, Makao ve Rusya gibi ülkeler takip ediyor. Listede Türkiye ise yer almıyor.

TÜİK tarafından son yayımlanan rapora göre, ülkemizde bireylerin yüzde 72,9’u internet kullanıcısı. Ancak, bu oran listeye girmek için yeterli değil.

İnternet ile ilgili medyaya yansıyan haberler içeriklerine göre analiz edildiğinde, internetin en çok sosyal medya mecraları ve yılbaşında kalkan adil kullanım kotası haberleri ile konuşulduğu tespit edildi.

İnternet bağımlısı ülkeler listesi
Dünyada internet kullanımının en fazla olduğu 15 ülke ortaya çıktı. Bu listenin en başında ABD yer alıyor. Listede yer alan diğer ülkeler de son derece dikkat çekici.

Listenin ilk 10’u şu şekilde sıralanıyor:

ABD,

Brezilya,

Makao,

Rusya,

Birleşik Arap Emirlikleri,

Bahreyn,

Hong Kong,

Suudi Arabistan,

Birleşik Krallık

Güney Kore

Listede yer alan diğer ülkeler ise Lüksemburg, Almanya, Avusturya, Japonya ve Danimarka olarak sıralanıyor.