Instagram masaüstü uygulamasından direkt mesaj gönderilebilecek

Dünyanın en popüler uygulamaları arasında yer alan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, uzun süredir beklenen özelliğini yayınladı. Masaüstü uygulaması için hayata geçirilen bu özellik sayesinde kullanıcılar artık doğrudan mesaj gönderebilecek. İşte Instagram mesajlaşma özelliğiyle ilgili ayrıntılar... 

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2020 15:26
Değiştirme Tarihi: 31.01.2020 15:26
Instagram masaüstü uygulamasından direkt mesaj gönderilebilecek

ABD’li sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz aralık ayında, Windows 10 OSMeta Instagram uygulamasını Progressive Web App (İleri Web Uygulaması - PWA) ile değiştirmişti. Instagram’ın eski masaüstü uygulaması çok nadir aralıklarla güncelleniyordu. Öyle ki, uygulama en son güncelleme aldığında tarihler 13 Temmuz 2018'i gösteriyordu. Şirket bugün, Instagram’ın PWA tabanlı yeni versiyonu için ilk güncellemesini yayınladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

WindowsBlogItalia adlı internet sitesi tarafından fark edilen güncelleme, DM (Direkt Mesaj) için destek sağlıyor. Kullanıcılar artık masaüstü uygulaması üzerinden mesajlarına erişip, arzu ettiklere kişilere mesaj gönderebilecekler. Güncelleme ayrıca olağan hata düzeltmelerini ve bazı geliştirmeleri de içeriyor.

Bu arada söz konusu güncellemelerin, Microsoft Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Instagram uygulaması için geçerli olduğunu söylemiş olalım. Dolayısı ile en azından şu an için Instagram'ın masaüstü direkt mesaj özelliğinden sadece Windows 10 kullanıcıları faydalanabiliyor.