İnstagram düzeldi mi? WhatsApp, İnstagram ve Facebook neden çöktü?

İnstagram düzeldi mi? WhatsApp, İnstagram ve Facebook neden çöktü?
Yayınlanma Tarihi: 04.07.2019 09:31
Değiştirme Tarihi: 04.07.2019 09:32

İnstagram düzeldi mi sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaşın merak edip sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Popüler uygulamalardan olan İnstagram, WhatsApp ve Facebook dün öğloe saatlerinde uzun süreli bir kesinti yaşamıştı. Peki, İnstagram düzeldi mi? İşte merak edilenler.

Sosyal medyanın adeta can damarları olan İnstagram, WhatsApp ve Facebook önceki gün öğle saatlerinde kesinti yaşadı. Kullanıcılar fotoğraf gönderemediği veya hikaye paylaşamadığı uygulamalar merak edildi. Erişim sorununun yaşanmasının ardından birçok kullanıcı, arama motorları araclığıyla 'İnstagram ve Whatsapp çöktü mü? ve 'Facebook neden yavaş?' sorusuna yanıt aradı. Peki, İnstagram ve Whatsapp neden çöktü?

İNSTAGRAM DÜZELDİ Mİ?

İnstagram'da yaşanan problem esnasında hikaye paylaşmak isteyen bazı kullanıcıların gönderileri askıda kaldı. İnstagram'ın gece saatlerinde düzelmesinin ardından bazı kullanıcıların yüklemeye çalıştıkları paylaşımlar otomatik olarak giderken, bazı paylaşımlar ise 'yüklenemedi' sorunu ile karşılaştı. 

İNSTAGRAM, WHATSAPP VE FACEBOOK NEDEN ÇÖKTÜ?

Dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden "downdetector.com" internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Facebook, Instagram ve WhatsApp'a (TSİ) 17.00 sularından itibaren özellikle Batı Avrupa'dan erişimde sorun yaşanmaya başladı.

Siteye Instagram için 10 bin 761, Facebook için 6 bin 341 ve WhatsApp için bin 630 kesinti raporu ulaştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşandığını belirterek, "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesini kullandı.