Instagram'da ünlüler şoku yaşadı! Gençler Instagram'ın açığını buldu fakat...

Instagram'a mavi tik başvurusu yapmak isterken güvenlik açığını bulan 20 yaşındaki Hüseyin Çoban, Instagram'a yolladığı mesaj sonrası istediği yanıtı alamadı. Bulduğu açıkla birçok ünlünün TC kimlik numaralarına erişebilen genç, Instagram'a yardım etmek istedi fakat verdikleri ödül karşısında şoka uğradı.

Yayınlanma Tarihi: 11.06.2020 17:53
Değiştirme Tarihi: 11.06.2020 17:53
Instagram'da ünlüler şoku yaşadı! Gençler Instagram'ın açığını buldu fakat...

Instagram'da ünlüleri şoke eden bir gelişme yaşandı. Mavi tık almak için Instagram'a başvuru yapan Hüseyin Çoban ret cevabı aldı. Ret cevabını neden aldığını araştırırken Instagram'ın açığını bulan ve kötü kişilerin eline geçtiği taktirde birçok ünlüye zarar verebilecek bu açık, Hüseyin Çoban tarafından Instagram'a mesaj olarak gönderildi.

Instragram'a açıklarını bulduğunu haber veren ve birçok kişiye zarar verebilecek bu açığı kapatmalarını belirten Hüseyin Çoban ve arkadaşı, Instagram'ın verdiği ödül karşısında şoka uğradı.

E-postaya dönüş yapan Instagram ekibi, 2 Türk gencine teşekkür ederek gençleri 750 dolar ile ödüllendirdi. Fakat gençler Türk Lirası ile yaklaşık 5 bin TL'ye karşılık gelen bu miktarı az bularak kabul etmedi. Bu açığın art niyetlilerin eline geçmesi konusunda uyaran gençler, Instagram'ın yeni güncelleme ile bu açığı kapatacağını söyledi.