İnsanın tahammül sınırlarını zorlayan 6 bekleme anı

İnsanın tahammül sınırlarını zorlayan 6 bekleme anı
Yayınlanma Tarihi: 17.12.2016 12:01 | Değiştirme Tarihi: 21.12.2016 11:21

İnsan hayatının 26 yılı uykuda geçiyormuş. Oh temiz. Ne yorgunluk yapıyor, ne stres. Rüyalarıydı, hayalleriydi, kuş tüylü yastığıydı üstüne cabası. Peki hayatımızın ne kadarı beklemekle geçiyor dersiniz? Gelin şu can sıkıcı, iç bunaltıcı, ‘Allah’ım sana geliyorum dedirten’ bekleme anlarına bir bakalım.

1. Durak beklemeleri...

Haber ile ilgili metin girin!.

Şans bu ya, herkesin otobüsü gelir, sizin ki gelmek bilmez. Ne zaman vazgeçtim arkadaş der başka bir yol bulursunuz, o zaman köşeden gösteriverir güzel yüzünü. Dünya böyle küçük sabır testlerinden oluşuyor işte.

2. Trafik...

Haber ile ilgili metin girin!.

Büyükşehirlerde daha büyük problem teşkil etse de trafik her yerde sorun. Trafikle mücadelenin tek yolu kendine küçük oyunlar yaratmak. Mesela radyoyu açıp ilk çıkan şarkıyı kendinize armağan edin. Sonraki şarkıyı da, hatta sonrakini de… Çünkü daha uzun bir süre oradasınız

 

3. Maçların geçmeyen son dakikaları...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Uzatma başlar, hayat durur. 3 dakika bir ömür sürer. Ah bi’ de gol yersen ölme gitsin. Tabii ki galip durumdaysanız. Aksi taktirde değil 3 dakika, bir ömür bekler, yine de ağzını açmazsın.

 

4. Uçak rötarları...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ya zaten tatile gitme heyecanından bütün gece uyumamışsın. O an hayalini kurduğun tek şey koltuğunu uçuş moduna alıp, camdan dışarılara bakıp hayallere dalmak. Ama bir türlü kavuşamıyorsun minik uçak yastığına. Rötar üstüne rötar. Can sıkıcılıkta level­4.

 

5. Arkadaş beklemeleri...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Her grupta 2 tip insan vardır. Biri her yere yarım saat önce gelir, biri sen buluşma yerine geldiğin an evden çıkar. Umarım ikinci kategoride sen varsındır, aksi türlü vay haline.

 

6. Eve tıkılp kargonun gelmesini beklemek...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Arabalar elektrikle gidiyor, insanlar uçaktan internete giriyor, Mars’a rezervasyon yapılıyor ama arkadaş internetten aldığın bir şey için hala evde günlerce kargo bekliyorsun. Olacak iş mi! Değil! Zaten evde kargo beklemek zorunda da değilsin!

Artık Bukoli var, kargonun bekletmeyeni.

Haber ile ilgili metin girin!.

İnternet alışverişinde teslimat seçeneği olarak Bukoli’yi seçiyorsun. Kargon sana en yakın esnafa veya seçtiğin Bukolimatik’e geliyor. İster hafta içi, ister hafta sonu geç saatlere kadar esnaflardan veya 7/24 Bukolimatik’lerden kargonu teslim alıyorsun. Üstelik şimdi bir de yılbaşı kampanyası var. Kampanyaya dahil anlaşmalı sitelerden yaptığın alışverişlerde teslimatta Bukoli’yi tercih eden herkes, her teslimatta Bukoli’den termos kazanıyor.