İngiliz patron 10 milyar TL'lik şirket hissesini çalışanlarına hediye etti

İngiliz teknoloji firması The Hut Group'un adı şu sıralar ülkenin bir numaralı gündem maddelerinden biri... Şirketin CEO'su Matt Molding, çok konuşulaak bir karara imza atarak şirketin 1 milyar sterlin (Yaklaşık 10 milyar Türk Lirası) değerindeki hisselerini, şirketteki 74 personele hediye etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Matt Molding, 'Pek çok hayatı gerçekten değiştirdik' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 10:23
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 10:23
İngiliz patron 10 milyar TL'lik şirket hissesini çalışanlarına hediye etti

İngiltere’de teknoloji firması The Hut Group'un kurucusu Matt Molding, 1 milyar değerindeki şirket hisselerini 74 personele hediye etti. Şirket hisselerinin değeri toplamda 1 milyar sterlini bulurken, hediye hisse alan personel arasında şoför, depo işletmecisi ve  sekreter bulunuyor. 

Konuyla ilgili medyaya açıklamalarda bulunan Matt Molding, "İngiltere şirket tarihinde diğer bütün şirketlerden daha fazla milyoner oluşturduk. Hisseler yüzde 100 oranında hediye, kimse bir şey ödemek zorunda kalmadı. Pek çok hayatı gerçekten değiştirdik" dedi. Molding'in şirkette hali hazırda 1,6 milyar sterlin değerinde yüzde 25 oranında hissesi bulunuyor. 
 

Etiketler: matt molding