Hyundai üçe katlanan elektrikli scooter üretti!

Hyundai üçe katlanan elektrikli scooter üretti!
Yayınlanma Tarihi: 09.09.2019 18:58 | Değiştirme Tarihi: 09.09.2019 18:59

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, katlanabilir ve sırt çantasına koyulabilecek boyutlara gelen prototip bir elektrikli scooter tasarladı.

Hyundai elektrikli scooter ile iddialı bir şekilde geliyor. Şirket hem hafif ve kolay taşınabilen hem de sürüş sırasında ortaya çıkan enerjiyi kullanarak bir otomobilde şarj edilebilen scooter modeli ortaya çıkardı.

İlerleyen yıllarda Hyundai ve Kia markalı otomobillerde kullanılması beklenen scooter üçe katlanıyor. Ayrıca yalnızca 7,7 kilogram ağırlığında. Hyundai’nin bu konsepti geliştirirken, scooter’ların elde taşınabilirliği konusunda yaşanan sorunları ortadan kaldırmak istediği söyleniyor.

Hyundai’nin en yeni scooter’ı, 2017’de CES’e sunduğu versiyonunun güncellenmiş hali diyebiliriz. Selefinden farklı olarak, bu prototip, 20 milden daha fazla hıza ulaşabiliyor ve 10,5 amperlik bir lityum pil ile çalışıyor. Aracı tek bir şarj ile yaklaşık 19 km boyunca kullanmak mümkün.

Hyundai, ilerleyen yıllarda scooter frenlerinin kinetik enerjisini ortaya çıkarmak ve kullanılan elektriğe dönüştürecek yeni bir fren sistemini entegre etmeyi planlıyor. Şirket bu hamlenin menzili yüzde 7’ye kadar artırabileceği söyleniyor.

Elektrikli scooter‘ın yenilenmiş 2019 versiyonunda ayrıca ön tekerlekten gücü almak yerine sürücünün ağırlığını arkaya dağıtacak ve dengeyi stabilize edebilecek bir güvenlik önlemi yeri alıyor. Sırayla ön tekerlek, pürüzlü yüzeylerde daha yumuşak bir sürüş sağlamak için geliştiriliyor.

Aracın ön kısmında LED far ve iki arka lambası gece güvenli sürüşü sağlamak için eklenmiş. Bulunan dijital ekran paneli ise cihazın hız ve pil durumlarını kullanıcıya aktarıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.