HTC, Android Pie güncellemesini geri çekti!

HTC, Android Pie güncellemesini geri çekti!
Yayınlanma Tarihi: 06.06.2019 13:57 | Değiştirme Tarihi: 06.06.2019 13:57

2017 yılının Mayıs ayında tanıtımını gerçekleştirilen HTC U11 Android Pie güncellemesini geçtiğimiz ayın sonunda almıştı. HTC’nin amiral gemisi için güncellemeyi yayınlaması kullanıcıları sevindirirken maalesef bu fazla sürmedi.

Şirketin ana vatanı Tayvan’da yayınlanan güncelleme HTC tarafından geri çekildi. Zira, güncellemeyi yükleyen kullanıcılar telefonlarının kullanılmaz hale geldiğini ve özellikle kilit ekranında kullanılan yöntemlerin çalışmadığını belirtti.

HTC U11 Android Pie güncellemesi geri çekildi!

Güncelleme sadece Tayvan’da yayınlandığı için şu anda ülkemizde ve Avrupa’da bulunan kullanıcılar bu sorundan etkilenmiyor. Tabi, XDA gibi forumlardan yazılımı indirerekcihazına yükleyenler bu sorunlar ile karşı karşıya kalabilir.

Tayvan’da güncellemeyi yükledikten sonra sorundan etkilenen kullanıcılara servise gitmeleri gerektiği belirtilirken, düzeltilen haliyle güncellemenin ne zaman tekrar yayınlanacağı şu anda bilinmezliğini koruyor.

HTC’nin amiral gemisini hatırlamak gerekirse, 5.5 inçlik 1440 x 2560 piksel çözünürlük sunan bir ekranın yer aldığı telefon, gücünü Qualcomm’un 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 835 işlemcisinden güç alıyor. (shiftdelete)