GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte detaylı bilgiler...

Take-Two cephesinden gelen haberlere göre, Grand Theft Auto 6 2024 yılında piyasaya sürülebilir.

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2022 13:20
Değiştirme Tarihi: 17.01.2022 13:20
GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte detaylı bilgiler...

Grand Theft Auto, kısa adıyla GTA, her oyunu milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan en popüler oyun serilerinden bir tanesi. Özellikle 2013 tarihinde yayınlanan GTA 5 ile satış rekorları kıran oyun, aradan 9 yıl geçmesine rağmen hala oldukça popüler.

Günümüzde bile sürekli güncellenmeye devam eden GTA 5 Online ise şirkete en çok kazandıran yapımlar arasında yer alıyor.

GTA 6 YOLDA

GTA 5'in üzerinden neredeyse 9 yıl geçti ve henüz serinin merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6 (GTA 6) hakkında çok net bilgiler yok. Rockstar Games'ten gelen açıklamalar ve şirketin attığı adımlardan hareketle, oyunun geliştirilme aşamasında olduğu zaten biliniyor.

GTA  6 YAYIN TARİHİ

Rockstar Games ve 2K şirketlerini de bünyesinde barındıran Take-Two, geçtiğimiz günlerde Zynga!yı 12,7 milyar dolara bünyesine katmıştı. Şirketten yapılan açıklamada, 2024'te yıllık büyüme oranının yüzde 14 olacağı bilgisi paylaşıldı.

Analistlere göre bu büyüme, sadece Zynga satın almasıyla gerçekleşmeyecek. O yıl, büyük bir Rockstar oyunu piyasaya sürülebilir. Analistlere göre şirket, ancak GTA 6'nın piyasaya sürülmesiyle böyle bir büyüme yakalayabilir.

İlgili Sayfalar: Teknoloji