GTA 6 çıkış tarihi belli oldu mu? İşte oyun hakkında merak edilenler

GTA 6 çıkış tarihi belli oldu mu? İşte oyun hakkında merak edilenler
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2019 21:24 | Değiştirme Tarihi: 14.03.2019 22:27

GTA ve Red Dead Redemption gibi serilere imza atan Rockstar'ın çatı şirketi Take-Two için dev bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Sony Take-Two'yu satın alacaktı ama bugün akşam saatlerinde Sony bu dedikoduları yalanladı. Akıllardaki ''GTA 6 Türkçe çıkabilir mi" sorusu da yanıtlanmış oldu...

Grand Theft Auto VI: Bugün, GTA serisinin başardığı kadar heyecan yaratabilen başka bir video oyun serisi yok. İlk oyunlarının piyasaya sürülmesinden bu yana, oyun endüstrisine hükmediyorlar ve her yeni oyun çıktığında satış rekorları kırıyorlar. 

Çok az sayıda yeni oyun franchise'ı GTA serisinin başarısının ancak yarısına sahip olduğunu iddia edebilir. Son oyunu GTA V ise çıkış yaptıktan sonra kritik ve ticari beğeni topladı ve anında rekor satış rakamlarına ulaştı. 

GTA V oyunu, filmin tüm dünyada kazandığı paradan çok daha fazlasını kazandı. Ve bu iki sektörün hedef kitlesini göz önünde bulundurduğumuzda aradaki rakam hiç de azımsanmayacak kadar büyük. GTA V, 90 milyon adetin üzerinde satış yaparak 6 milyar dolarlık bir satış gerçekleştirdi. Oyun 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, her gün yüz binlerce oyuncuyla oynamaya devam ediyor. Şu anda Steamcharts'a giderseniz bile, muhtemelen anlık oynayan kullanıcıların şaşırtıcı bir sayıda olduğunu göreceksinizdir. 

Bu nedenle, tüm dünyada milyonlarca hayranının, GTA VI'nın yolda olduğunu duyduktan heyecanlanmaya başlaması şaşırtıcı değil.

GTA VI çıkış tarihi
Çeşitli söylentilere ve spekülasyonlara göre, GTA VI ya 2020 ya da 2021 yılına kadar mağazalara gelecek. Red Dead Redemption oyunu bugün pazarda hala çok revaçta, bu nedenle GTA VI hakkında bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında resmi bir açıklama yapılacağını düşünüyoruz.

Benzer büyüklükteki oyunların üretimi için geleneksel zaman çizelgelerini dikkate alırsanız, bu oyunun 2, 3 yıl sonra yayınlandığını görebilirsiniz. GTA oyunları arasında gördüğümüz en uzun boşluk, yaklaşık 47 ay. Resmi duyuru 2019’un başlarında gelirse, 2020 veya 2021 için umut verebiliriz.

Kaynak: www.technobezz.com