Gözünü oraya dikti: Facebook'tan Clubhouse hamlesi

Son günlerin en çok konuşulan sosyal medya uygulaması Clubhouse ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Söylentinin kaynağı ise The New York Times. Aktarılan bilgilere göre Facebook, Clubhouse rakibi bir uygulama geliştiriyor. Projede henüz yolun başında olunduğu ifade edilirken, pek fazla bilginin de bulunmadığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2021 15:04
Değiştirme Tarihi: 11.02.2021 15:04
Gözünü oraya dikti: Facebook'tan Clubhouse hamlesi

The New York Times, dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması Facebook'un, son dönemin trend sosyal medya uygulaması Clubhouse'a rakip bir uygulama geliştirmekte olduğunu iddia etti. 

Webtekno'nun haberine göre The New York Times’ın iddiası, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg'in Clubhouse’a katılıp sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin geleceği hakkında konuşmasından yalnızca birkaç gün sonra geldi. İddiaya göre Facebook’un Clubhouse rakibi uygulaması erken geliştirme aşamasında ve henüz ismi dahi belli değil.

Facebook, popülerleşen sosyal medya uygulamalardaki eklentileri ya da direkt özelliklerinin benzerlerini daha önce de yapmıştı. Daha önce Snapchat uygulamasında bulunan ve 24 saat içinde silinen paylaşım özelliğini Instagram'a 'Hikayeler' ismiyle getiren Facebook, TikTok'un 15 saniyelik video özelliğini de 'Reels' adıyla Instagram'a kanalize etmişti.