Gözaltına alındığı iddia edilen ünlü YouTuber Ruhi Çenet'ten açıklama

Gizemli videolarıyla tanınan ve 5 milyona yakın abonesi bulunan ünlü YouTuber Ruhi Çenet'in, kendi kanalında paylaştığı bir video nedeniyle dün gözaltına alındığı iddia edilmişti. Birçok haber sitesinde, 'Ruhi Çenet gözaltına mı alındı? Ruhi Çenet tutuklandı mı?' şeklinde haberler yapılmıştı. Konuyla ilgili açıklama Çenet'in kendisinden geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.07.2020 14:11
Değiştirme Tarihi: 28.07.2020 14:11
Gözaltına alındığı iddia edilen ünlü YouTuber Ruhi Çenet'ten açıklama

Ünlü Youtuber Ruhi Çenet'in, kanalında paylaştığı ve suça özendirdiği iddia edilen bir videosu nedeniyle gözaltına alındığı iddia edildi. Konuya Instagram hesabından açıklık getiren Ruhi Çenet, gözaltına alınmadığını, videoyu kendi rızasıyla kanalından kaldırdığını ve şu anda Konya'da olduğunu ifade etti. 

Ruhi Çenet'in gözaltına alınma iddialarıyla ilgili açıklaması şu şekilde:

Merhabalar tutuklandığım yönünde haberler var. Bunlar asılsız. Konya'ya geldik. Videoyu kendi rızamla kaldırdım. Videoyu çekerken saha körlüğü içine girebiliyorsunuz. Videonun bazı taraflarının yanlış anlaşılabileceğini düşündüm ve kendi rızamla kaldırdım, yine videolar yapmaya devam edeceğim. 

BAHSEDİLEN VİDEO NEYLE İLGİLİYDİ?

Ruhi Çenet'in gözaltına alındığı ile ilgili iddiayı sosyal medyada gündeme getiren videonun Adana Hürriyet Mahallesi'nde geçtiği belirtiliyordu.