Google’dan iade isteyen kullanıcıya telefon sürprizi!

Google’dan iade isteyen kullanıcıya telefon sürprizi!
Yayınlanma Tarihi: 23.04.2019 15:08 | Değiştirme Tarihi: 23.04.2019 15:08

Google Pixel 3, güçlü özellikleri ile oldukça dikkat çeken bir model. Bununla birlikte her markada olabileceği gibi, bazı Pixel 3 modellerinde de sorunlarla karşılaşmak mümkün olabiliyor.

Yurt dışında yaşayan bir Reddit üyesi, Pixel 3 modelinde yaşadığı bazı sorunlardan dolayı telefonunu iade etmek istedi. Google iade talebinde bulunan kullanıcıya çok farklı bir yanıt verdi. 

Reddit kullanıcısı Cheetoz tarafından aktarılan bilgilere göre, kullanıcı arızalı Pixel 3 modelini göndererek para iadesi talebinde bulundu. Bu talebin ardından kullanıcıya 80 dolarlık bir vergi iadesi ödendi. Cheetoz kalan 820 dolarlık tutarın neden ödenmediğini araştırırken, şok edici bir olayla karşılaştı. Google, iade talebi isteyen kullanıcıya 10 adet Pixel 3 daha göndermişti.

Google yasal olarak kullanıcıyı, ürünleri geri göndermeye zorlayamaz. Ancak Cheetoz, bu ürünleri iade etme noktasında ısrarcı gibi gözüküyor. Kullanıcı şu an bulunduğu konumda avantajlı olduğunu kabul etse de, bu durumun doğru olmadığını düşünüyor. Eğer parasının geri kalan kısmı ödenirse, gönderilen cihazları iade edeceğini belirten kullanıcı, para ödemesi yapılmazsa gönderilen telefonları satarak telafi edeceğini de söylüyor.

Cheetoz tarafından yapılması istenen iade tutarı, yaklaşık 820 dolar. Bununla birlikte Google tarafından gönderilen 10 adet Pixel 3 ise yaklaşık dokuz bin dolar ediyor. (shiftdelete.net)