Google Voice için Hey Siri güncellemesi!

Google Voice Siri güncellemesi aldı.

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2019 18:23
Değiştirme Tarihi: 19.10.2019 18:23
Google Voice için Hey Siri güncellemesi!

Bu yenilikle birlikte Apple‘ın iPhone ve iPad cihazları için sunulan yazılım, “Hey Siri” komutuyla devreye girebilecek. Daha önce birçok uygulamada sunulan bu yenilik şimdi Google ile entegre edilmiş durumda.

Bir diğer ismiyle de “Hey Siri” özelliği olarak sunulan bu özellik, iPhone ve iPad cihazlar üzerinde uygulama başlatmak için kullanılabiliyor. Bu sayede uygulama açılış süresi kısalırken yapılacak işlem içinde kolaylık sağlanmış oluyor.

Uygulama hakkında ufak bir bilge vermeden geçmeyelim. Şirket söz konusu uygulamayla birlikte uluslararası çağrı yapmaya imkân sağlıyor. Skype‘ın özelliğine benzer olan bu özellikle cep telefonu numarasıyla birlikte uygulama üzerinden çağrılar yapabiliyorsunuz.

Siri ile birlikte işlem yapma

Güncellemenin ana kahramanı olan Siri’yi kullanarak işlem yapmak için öncelikle uygulamanızın ayarlar kısmından bu işlemi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Akabinde telefonunuzdan Siri’yi açarak, “Hey Siri, Google Voice üzerinden Zeynep’i ara veya Ozan’a mesaj gönder.” şeklinde söylediğinizde bu işlem direkt olarak başlatılacaktır.

Shiftdelete.net