Google'dan büyük itiraf!

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2016 10:44 | Değiştirme Tarihi: 27.05.2016 11:36

Google'ın en üst yöneticisi iPhone 6S kullandığını itiraf etti...

Mart ayında elinde bir iPhone ile yakalanan Alphabet yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt, bir Android telefonun yanı sıra bir de iPhone kullandığını itiraf etti. (Alphabet Google’ın ana şirketidir.)

2009 yılında da bir BlackBerry ile yakalanan Eric Schmidt, 2013 yılında da iOS ‘dan Android’e geçiş yapmak için bir rehber kaleme aldı.  Dün bir programa katılan Eric Schmid, Samsung Galaxy S7’nin yanı sıra bir iPhone 6S kullandığını da itiraf etti.

"Samsung daha iyi."

Aslında Eric Schmid’in yaptığı rakip firmanın neler sunduğunu gözlemlemek için iyi bir hareket. Hangisinin daha iyi olduğu sorusuna ise Eric Schmid, Samsung Galaxy S7’nin daha iyi olduğunu ve daha uzun ömürlü bir pile sahip olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Tanımayanlar için Eric Schmidt...

1955 doğumlu Eric Schmidt, ya da tam adıyla Eric Emerson Schmidt,  yazılım mühendisi, işadamı ve Google'ın İcra Heyeti Başkanı ve CEO'sudur. 2013 yılında Forbes'e göre Schmidt tahmini 8.3$ milyarlık serveti ile dünyanın en zengin 138. İnsanıdır.

Schmidt, Google'daki birincil görevinin yanında Apple'da 2006-2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ancak şirketlerin iş alanları birbirine çok yaklaşınca Schmidt istifa etmiştir. Ayrıca Princeton Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nde görev almakta ve Obama tarafından kurulan Bilim ve Teknoloji Danışmanlar Konseyi'nin üyeliğinde bulunmaktadır. Amerikan Bilim ve Sanat Akademisi'nde akademisyen olarak görev yapıyor ve yeni Amerika Vakfı'nın da başkalığını yönetmektedir.

Schmidt, Google'a 2001 yılında henüz küçük bir proje iken katılmış ve şirketin bugünkü değerini almasında büyük rolü olmuştur. Google'da görev almadan önce ise Novell'in CEO'su ve Sun Microsystems'te Baş Teknoloji Yöneticisi idi. Bu görevini sürdürürken iseJava'nın geliştirilmesinin sorumluluğu kendisindeydi.