Google Chrome yenilendi!

Google Chrome 76 ile internet deneyimini oldukça iyileştiren Chrome geliştiricileri; Android, Mac, Windows ve Linux kullanıcılarını birçok yeni özellik aracılığıyla desteklemişti.

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2019 18:34
Değiştirme Tarihi: 11.08.2019 18:34
Google Chrome yenilendi!

Yeni sekme sayfası için daha fazla özelleştirme seçeneği sunan Google Chrome 77, şimdi de yeni kullanıcılara odaklandı.

Google Chrome 77 beta sürümü hangi özellikler ile geliyor?

Yeni sürüm, Google Asistan’ın daha fazla Chromebook modelinde yer almasını sağlayacak. Buna ek olarak kendisini ilk kez kullananlar için içerisinde detaylı bir rehber barındıran Chrome 77, tarayıcı ayarlarını kullanıcıya yaptırtıyor.

Omnibox isimli akıllı kutuların altına kendi sayfalarını ekleten Chrome; ilk planda Gmail, YouTube, Google Haritalar, Google News ve Google Çeviri hizmetlerini öne sürüyor.

Google Chrome 77’yi varsayılan tarayıcısı olarak ayarlamak isteyenler, bir bilgilendirme ekranı ile karşılaşacaklar. Chrome Senkronizasyonu hakkında da bilgi veren yazılım, kullanıcılara vakit kazandırmak amacıyla bir avantaj sunuyor. Bu avantaj, bir kullanıcıya tek seferde kendisine ait olan tüm şifreleri ve kullandığı yer imlerini kendisinin belirlediği bütün cihazlarda kullanmasını sağlıyor.

Yeni sekme sayfasının arka planını sisteme kendi fotoğrafınızı yükleyerek ya da “Chrome arka planları” galerisinden bir görüntü seçerek özelleştirebilirsiniz. Chrome 77, kendisini tercih edenlere kısayolları, renkleri ve temaları özelleştirme izni veriyor. Bu işlemler, “tarayıcının görünümünü kişiselleştirme” başlığı altında yer alıyor.