GMail’e Yeni Görünüm Geliyor

Gmail yeniden dizayn edilmiş sohbet pencereleri ve geliştirilmiş e-mail arama sistemi görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Yayınlanma Tarihi: 22.10.2011 15:09
Değiştirme Tarihi: 23.10.2011 19:18
GMail’e Yeni Görünüm Geliyor

Youtube üzerinden Google, kendi sayfasından “yanlışlıkla” paylaştığı bir video da, kullanıcı deneyimleme tasarımcı Jason Cromwell, video da yeni Gmail’in özelliklerini paylaşıyor.

Daha sonra bu video kaldırılsa da bir diğer Youtube kullanıcısı “crlsndrsjmnz” videoyu paylaşmaktan geri kalmamış. Cromwell, video içinde kısaca Gmail’in yeni görünümünün sade ve akıllı bir kullanıcı deneyimi yaşatmasını arzuladıklarını belirtti.

Bir kısım beklenecek değişiklikler ise şunlar : konuşma pencerelerinin yerleşimi, boyutu gibi konular kullanıcının hakimiyetine bırakılacak., temalar içinde yüksek çözünürlüklü resimler de olacak. Aynı E-Mail başlıkları daha rahat okunur hale gelecek. Arama sekmesi ise kullanıcıların gözünü korkutmayacak, daha rahat aramalar yapılabilinecek.GMail’in bu hamlesi kaybettiği eski trendi yakalamak üzere yaptığı düşünülüyor özellikle Hotmail’in yaptığı önemli hamlelere karşılık olarak yaptığını söylemek mümkün. Bu da Gmail’i daha akıcı, daha modern bir hale sokmakla şans bulabilir.

Gelecek değişikliklerden bir kısmını ise Gmail temalarından “Preview – Önizlenim” temasını kullanarak görmek mümkün.