Gmail ve Facebook hesapları için hacker tarifesi!

Gmail ve Facebook hesapları için hacker tarifesi!
Yayınlanma Tarihi: 05.05.2016 09:02 | Değiştirme Tarihi: 05.05.2016 11:15

Yeraltı Hacker Pazarı ile ilgili yapılan araştırmada tüyler ürperten sonuçlara ulaşıldı. İşte hesaba sızmalar karşılığında ödenen paralar...

Yeraltı Hacker Pazarı araştırması, e-posta ya da Facebook hesabını bir hacker yoluyla ele geçirmenin ne kadar kolay olduğunu ortaya çıkardı.

Dell'in yaptığı son araştırma hacker pazarının endişe verici büyümesini gözler önüne seriyor. Yeraltı Hacker Pazarı raporu adını taşıyan araştırmanın bulguları, Deep Web'de konumlanan hacker pazarının ne kadar profesyonel ve "müşteri odaklı" çalıştığını gözler önüne seriyor.

 

Kilit nokta e-posta adresleri!
Rapora göre e-posta adresinden Facebook'a kadar pek çok farklı online servisteki hesabı hack'lemek mümkün. Üstelik saldırıya maruz kalan kişilerin ruhu bile duymadan! Hacker'lar, hesabı ele geçirirken dijital alarmları tetiklemeyeceklerine, parolayı değiştirmeyeceklerine ve mağdurun hiçbir şeyi fark etmeyeceğine garanti veriyor.

İşte hackerların tarifesi
Techinside'ın haberine göre Dell araştırmacıları fiyat tarifelerini de paylaşmakta sakınca görmüyor: Gmail hack 129 dolar(yani 260 TL). Facebook hack de 129 dolar. Kurumsal bir e-posta adresine sızmak isterseniz, 500 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bir servise veya web sitesine DDoS saldırısı mı planlıyorsunuz? Saati 5 dolara hack camiası emrinize amade!