Girişimci Umut İsmetoğlu Mobil Oyun Sektörünü Değerlendirdi

Mobil oyun sektörünün her geçen gün önem arz ettiğini, sektörel gelişmelerin yaşandığını belirten Zerosum Games CEO’su Umut İsmetoğlu, “Mobil oyun sektörü, aslında büyük bir gelişim içerisinde, Türkiye’nin buna katkısı çok büyük.” ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2022 19:37
Değiştirme Tarihi: 30.05.2022 19:37
Girişimci Umut İsmetoğlu Mobil Oyun Sektörünü Değerlendirdi

Mobil oyun geliştirme şirketi olan Zerosum, Umut İsmetoğlu ve Burak Demir tarafından kuruldu. Şu anda 44 kişilik bir ekip ile çalışmaya devam ettiklerini belirten İsmetoğlu, konuyla ilgili değerlendirmelerinde şu sözlere yer verdi: “Oyun fikrinin insanlar tarafından ilgi çekici bulunması, güncel olması ve iyi bir oyun oynama deneyimi sunması çok önemli. Böyle oyun fikirleri bulmak için sektörü sürekli takip etmek gerekiyor. Biz günlük olarak tiktok trendlere, youtube da en çok izlenen içeriklere ve diğer medya platformlarına bakıp buradaki güzel temaları güzel oyun mekanikleriyle birleştiriyoruz. Böylece ortaya hem güncel ve dikkat çekici, hem de iyi bir oyun deneyimi sunan ürünler çıkabiliyor.”

“Ekip arkadaşlarımızı çok özenle seçiyoruz.”

Bir mobil oyun şirketinde işe alım sürecini anlatan Umut İsmetoğlu: “Öncelikle adayla online bir toplantı yapıp Zerosum’ı ve pozisyondan beklentilerimizi detaylı bir şekilde aktarıyoruz. Daha sonra adayın başvurduğu pozisyona göre teknik yeterliliklerini ölçüyoruz. Eğer adayın gelecek beklentileri ve hedefleri Zerosum uyuyorsa ve Zerosum’da mutlu olacağını düşünüyorsak adayı ekibimize dahil ediyoruz.” dedi.

“Girişimci Adaylarına Altın Tavsiyeler”
Son olarak girişimci adaylarına da tavsiyelerde bulunan İsmetoğlu, “Tamamen girişime odaklanmak gerekiyor. Kurduğunuz girişim fikrinin iş modelinin ölçeklenebilir olduğundan ve değer ürettiğinden emin olmak çok önemli. Yetenekli ve hedefleri benzer insanları bir araya getirip, çok iyi bir ekip kurmak ve şirket başarı elde ettikçe bunları ekiple paylaşıp kazan/kazan senaryosu oluşturmak girişimi büyütmeye ciddi katkı sağlayacaktır. Bunların yanı sıra iş yapış biçiminizi besleyecek sağlıklı bir şirket kültürü oluşturmak, şirkete yeni gelenlere bu kültürü düzgün bir şekilde anlatmak operasyonel faaliyetleri ciddi anlamda kolaylaştıracaktır.” dedi.
 

İlgili Sayfalar: Teknoloji