Gerçeklik gözlükleri geliyor!

Gerçeklik gözlükleri geliyor!
Yayınlanma Tarihi: 15.11.2016 22:12 | Değiştirme Tarihi: 15.11.2016 22:12

Apple'ın bir sonraki büyük adımı, artırılmış gerçeklik…

Apple’ın da akıllı gözlük kervanına katılacağı iddia ediliyor. Gelen haberlere göre Kaliforniyalı şirket, iPhone'a kablosuz olarak bağlanacak ve tüm içerikleri dijital olarak görüntüleyecek bir dijital gözlük üzerinde çalışıyor. Apple'ın bu konudaki çalışması, yalnızca VR değil, aynı zamanda AR, yani Arttırılmış Gerçeklik alanını da kapsıyor. Bilindiği üzere, Microsoft'un HoloLens ile bir hayli yol kat ettiği bu dünyada, Facebook da Oculus VR ile üstünlüğünü koruyor. Akıllardaki soru ise şu: Apple nasıl bir fark yaratacak?

 

Bu sorunun cevabını almak için elbette çok erken. Ancak tahminler, büyük ölçüde Apple'ın ilk aşamada büyük fark yaratamayacağı yönünde olacaktır. Zira Apple'ın dinamosu iPhone 7 ile artık rakiplerini tekrar eden bir şirket haline geldiği açık.

 

Tim Cook'un açıklamasına göre, Apple bu alandan oldukça umutlu. Şimdilerde potansiyel tedarikçiler ile görüşmeler yapan Apple, ayrıca VR ve AR uzmanlarını da işe alımıyla uğraşıyor. Belki yakında bir prototip görürüz, ancak Apple'ın akıllı gözlüğünü 2018'den önce görmemiz zor.