Furkan Güven: Eternal Fire’ı Kurmak için Çok Yoğun Bir Şekilde Çalıştık

Oyun alanında çeşitli projeler içerisinde yer alan ve CS:GO alanında kurduğu Eternal Fire takımıyla dikkatleri üzerine çeken Furkan Güven; “Eternal Fire’ı kurmak için çok yoğun bir şekilde çalıştık. Oyun sektöründe bir şeyler yapmayı her zaman istiyordum. Şu anda hayallerimi gerçekleştirdiğimi düşünüyorum.” ifadelerinde bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2022 20:46
Değiştirme Tarihi: 01.07.2022 20:46
Furkan Güven: Eternal Fire’ı Kurmak için Çok Yoğun Bir Şekilde Çalıştık

Ankara’da özel bir şirkette IT Yöneticisi olarak çalışan, zamanla kariyer hayatında farklı durak noktalarına sahip olan Furkan Güven, kariyer hayatıyla ilgili açıklamalarda bulundu: “Her insan, hayallerini gerçekleştirmek için çalışmalarda bulunuyor. Bazı insanlar, şartların uygun olmaması nedeniyle istediklerini yerine getiremez ve kariyer hayatını farklı bir yönde ilerletmek durumunda kalır. Açıkçası şu anda istediğim işi yapıyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Benim için oyun sektöründe yer almak ve sektörde aktif bir şekilde çalışmalarda bulunmak çok önemliydi. İlk önce oyuncu mağazamı açtım, daha sonra e-spor takımımı kurmak için titiz bir şekilde çalışmalara başladım.”

Eternal Fire ile Kısa Sürede Büyük Bir Başarı Elde Ettik

Eternal Fire’ı kurarak kısa sürede başarı kazandıklarını belirten Furkan Güven, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü: “Oyuncu mağazamı açtıktan sonra bu alanda çok daha fazla bir şeyler yapmam gerektiğini fark ettim. Zaten e-spor takımı kurmak hayallerim arasında yer alıyordu. Bu nedenle yakın ilişkilerde bulunduğum XANTARES ve woxic ile Eternal Fire takımını kurduk. CS: GO takımlarından biri olsa da kısa zamanda çok önemli başarılar elde etti. Bu durum bizi çok mutlu etti çünkü hayallerimizi gerçekleştirmiş olduk.”

Hayallerimi Gerçekleştirdim Diyebilirim

Hayallerini gerçekleştirdiğini, oyun sektöründe yer almanın kendisini epey mutlu ettiğini belirten Furkan Güven, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Türkiye’nin rüya takımı olarak nitelendirilen Eternal Fire ile birçok başarıya imza attık. Kısa sürede yaşadığı başarılarla takımımız dünyada top20 listesine girmeyi başardı. Oyuncuların metal anlamda kendilerini çok daha rahat hissedebilmeleri için gaming house düzenledik. Takımımız, 2018 yılından beri Major’a kalan Türk takımı oldu. Elde ettiğimiz başarılardan dolayı oldukça mutluyuz. Çok daha fazlasını yapabilmek için sıkı bir çalışma içerisinde olduğumuzu da söyleyebilirim.”
 

İlgili Sayfalar: Teknoloji