Ford Marka Otomobiller Dile Geldi

Ford Marka Otomobiller Dile Geldi
Yayınlanma Tarihi: 20.10.2011 13:03 | Değiştirme Tarihi: 20.10.2011 12:59

Ford, yeni araçlarına sağladığı donanım ile sürücülerin iletişimine iyi bir çözüm sunuyor.

2012 model Ford marka araçların Ranger modeli hariç  tamamına eklenen donanım sayesinde, bluetothbağlantısı ile telefonunuzu aracın Sync adı verilen uygulam

Bu andan itibaren, telefonunuza gelen herhangi bir mesajda, Sync sürücüyü uyarıyor ve sürücü dilerse gelen mesajı sesli olarak sürücüye iletiyor. Hatta sürücü ellerini direksiyondan çekmeden, önceden hazırlanmış kalıp mesajlarından birisini seçerek mesajı cevaplayabiliyor.

Ford, MicrosoftdestekliSync‘i çok daha uzun bir süredir kullanıyor, ancak eski versiyonunda sadece telefonunuza yeni bir mesaj dikte edebiliyordunuz. Yeni haliyle birlikte Ford‘un fikri Sync‘in çok daha faydalı hale gelmiş olduğu, ki görünüşte bizlerin de görüşü bu yönde. Gelen mesajı okuyabilen bir otomobilin yollardaki güvenliği artıracağı bir gerçek.

Dediğimiz gibi, bu özellik Ford‘un -Ranger hariç- 2012 model tüm araçlarında mevcut. Önümüzdeki Salı günü ise, 2010 model ve üstü modellerdeki Sync için bir güncelleme duyurulması bekleniyor. Böylece bu araçların da bu özelliğe kavuşması mümkün olacak.

Sürüş güvenliği konusunda Ford kadar aktif olan Bmw gibi üreticilerle birlikte, trafik daha huzurlu bir hale gelecek mi göreceğiz. En azından Türkiye şartlarını düşündüğümüzde, her şeyden önce sürücülerin güvenli sürüş konusunda daha fazla eğitilmelerinin gerekliliği ortaya çıkıyor.

asıyla eşliyor.