Facebook ve Periscope arasında yayın savaşı!

Yayınlanma Tarihi: 02.03.2016 12:13 | Değiştirme Tarihi: 02.03.2016 12:36

Uzunca süredir mobil yayıncılık anlamında Dünya gündemine bomba gibi oturan Periscope, şimdiler de dev sosyal medya ağı olan Facebook ile karşı karşıya gelmiş durumda.

Gerçek zamanlı yayın anlayışına sahip olmasa da yayıncı ve içerik anlamında Periscope ile baş edebilecek duruma gelen Facebook, Periscope’u üzecek gibi duruyor.

Özellikle 360 derece videolar, oyuncu olarak tabir edilen kişiler ve bu kişilerin takipçileri ile oldukça fazla bir yayın akışına sahip olan Facebook’un tamamen mobil ve özellikle daha sosyal olarak nitelendirilen yayın anlayışına sahip bir mantaliteye sahip olan Periscope’un savaşı olarak adlandırdığımız bu dönemin galibi, pastadaki büyük payı alan olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

İçeriksel ve yayın mantığı açısından gerçek zamanlı akışa ve yayına çok müsait olmayan Facebook ve Periscope ile savaş devam ederken bu noktada içlerinde belki de en şanslı olan taraf ise Twitter oluyor. Gerçek zamanlı kullanım ve yayın anlamında oldukça elverişli ve kullanışlı olan Twitter’ın iki tarafın da ilgisini çektiği aşikar. Özellikle gündeme realite veya aktif bir zaman mantığı kazandıranTwitter‘ın önümüzdeki günlerde Periscope ile olan ilişkisini de hayli güçlendirmiş ve inovasyona uğratmış olacağı düşünülüyor.

Facebook ve Periscope savaşlarında tarafını henüz belli edememiş kullanıcılar ise, şimdilik Twitter’ın daimi potansiyelindeler demek mümkün.