Facebook'ta bu linke sakın tıklamayın!

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2016 17:38 | Değiştirme Tarihi: 05.06.2016 17:55

Facebook'ta bir virüs tehlike saçıyor. Bilgilerinizi çalan virüsün yayıldığı "Cizre'de 60 teröristin imha videosu" isimli bağlantıya sakın tıklamayın.

Facebook virüsü sosyal ağları ziyaret ederken bilgisayarı etkileyen bir parazittir. Sisteme girdiğinde, virüs hackerların Facebook hesaplarını hacklemelerini ve kullanıcıların bağlantılarına da bulaştırmayı sağlar. Bununla birlikte, bilgisayarlardan önemli bilgiler çalmak için de bu virüs kullanılır.

Bağlantıya dikkat!

 

Son birkaç gündür sosyal medya hesaplarında dolaşan virüs çoğu insanın oldukça canını sıktı. Terör örgütü adına çalışan hackerlerin yaydığı "Cizre'de 60 teröristin imha videosu" isimli bağlantıya dikkat edin! Bağlantıya tıkladığınız andan itibaren sosyal medya hesaplarınızda sizin adınıza paylaşımlar yapılıyor. Ayrıca hesabınızın elegeçirilmeside söz konusu.

 

Emniyet yetkilileri uyarıyor

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların sosyal medya hesaplarında "Emniyet Müdürlüğü bilgi ve verileri çalındı" diye bir haber linki gördüğünde kesinle itibar edilmemesi ve linki açmamaları konusunda uyardı.