Facebook Portal için Android uygulama çıktı

Facebook Portal için Android uygulama çıktı
Yayınlanma Tarihi: 29.05.2019 10:46
Değiştirme Tarihi: 29.05.2019 10:46

Geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunulan Facebook Portal ve Portal Plus ülkemizde dikkat çekemese de küresel çapta kullanıcıların sevdiği bir ürün olmayı başardı. Bugün ise Facebook Portal için Android uygulamasını kullanıcılara sundu.

Facebook Portal için Android uygulama çıktı!

Facebook Portal, 10.1 inç ve 1280×800 piksel çözünürlüğüne sahip bir akıllı asistan. Üzerinde bulunan yüksek çözünürlüklü kamera ve hoparlör sistemi ile kullanıcıların Facebook ve WhatsApp üzerinden daha rahat bir görüntülü konuşma yapmalarını sağlıyor.

AR filtreleri ve sesli komut desteğiyle de oldukça dikkat çeken cihazı fotoğraf albümü olarak evinizde dekorasyon amaçlı da kullanabilirsiniz. Yapay zeka ile desteklenen sesli komut Alexa’dan destek alıyor.

Ve cihaza daha çok işlevsellik kazandırmak isteyen Facebook, Portal için bağımsız bir Android uygulaması geliştirdi. Bu uygulama ile cihazınızı daha kullanışlı bir akıllı hoparlör olarak kullanabilecek veya saklamak istediğiniz fotoğrafları ve videoları daha iyi yönetebileceksiniz.

Uygulamanın telefonda yüklü olmasıyla birlikte kullanıcılar doğrudan cihazlarının ekranına istedikleri fotoğrafları gönderebilecek ve görüntüleyebilecekler.

Şimdilik çok bir işlevselliğe sahip olmayan cihaz üzerinde önemli geliştirmeler yapılacak gibi duruyor. Ayrıca akıllı asistanların her geçen gün hayatımıza girmesiyle birlikte bu sektörde de şirketler farklı ürünlerle önemli bir rekabete girdi. Bu rekabetin bu alandaki gelişimi hızlandırması da muhtemel.

Son olarak bu uygulama ile Facebook’un cihazı daha işlevsel hale getirmesi planlanıyor. Portal uygulamasını Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. (shiftdelete)