Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Facebook o hesapları kapatacak!

Facebook o hesapları kapatacak!

Popüler sosyal paylaşım uygulaması Facebook, sahte profillere karşı kullanıcılarını bildirimle uyaracak.

23.03.2016 12:42

İlgili uyarıyı kendi hesabından alan kişi, yeni oluşturulan fake (sahte) hesabın kapatılmasını sağlayabilecek. Böylece sahte hesaplar artık hızlıca kapatılmış olacak.

Facebook, kullanıcılarının profilinde bulunan fotoğraf ve bilgilerin kopyalanması halinde hesap sahibine profilinin kopyalanmış olabileceğini belirten bir bildirim gönderecek.

Aynı zamanda hesap sahibinden, kendi fotoğraf ve bilgilerinin kullanıldığı profili kontrol etmesini isteyecek. Yeni açılan sahte hesabın uyarı giden kişiye ait olması durumunda ise ilgili profilin sahte olduğu işaretlenecek ve gerekli işlemlerin otomatik olarak yapılması için Facebook ekibine rapor gönderilebilecek.

Facebook bu uygulama ile dünyada ve Türkiye'de oldukça yaygın olan ve kişilerin istekleri dışında oluşturulan 'fake profil'lerin ve bu konudaki istismarların önüne geçmeyi planlıyor.

Yorumlar | 1
üye profil
Deniz E 3 yıl önce
Daha dün fake bayan hesabı bana istek yolladı. E arkadaşlar önceki hesabım çalındı buna geçtim tüm arkadaşlarımı ekliyorum demiş ve tüm resimlerini 1 er dakika arayla yüklemiş. Sohbette bir kaç sahtekarsın dedim bana sanane lan gibisinden cevapşar verdi. E facebooka yolluyorum şikayetimi uygun bir prfoil diyor APTALLAR.