Facebook, Google'ı tahtından edecek mi? Yeni servisini duyurdu...

Facebook, Google Haberler özelliğinin rakibi olacak yeni servisi Haberler sekmesini kullanıma açtı. Şimdilik sadece ABD’de aktif olan servis, yakın zamanda daha geniş bir kullanım alanına erişecek.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2019 20:28
Değiştirme Tarihi: 25.10.2019 20:28
Facebook, Google'ı tahtından edecek mi? Yeni servisini duyurdu...

Facebook, gazeteciliği teşvik etmeye yönelik bir dizi tartışmalı girişimin ardından geçtiğimiz haftalarda duyurduğu girişimi olan Haberler bölümünü en son güncelleme ile bünyesine ekledi. Daha geleneksel haberlerin duyurularının yanı sıra bu sekme, kullanıcılarının okuması gerektiğini düşündüğü haberleri ön plana çıkaracak.

Şimdilik bu sekmenin kullanımı, ABD’deki küçük bir kullanıcı grubuyla sınırlı olacak ve ayrı bir bölüm olarak çalışacak ancak zaman içerisinde haber akışının daha yaygın hâle gelmesi ve tüm dünyada kullanıma açılması bekleniyor. Mark Zuckerberg, nisan ayında projeye olan tutkusunu belirterek dev şirketin haber yayıncılarını desteklemesi gerektiğini ve bunu çok istediğini söylemişti. Haber yayıncılarının sayısı, Facebook’ta giderek artıyor çünkü Facebook kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, haberlerini Facebook Haber Akışı üzerinden almak istediğini belirtiyor. (Webtekno)