En İyi Mobil Oyunlar

En iyi mobil oyunlar, özellikle de cep telefonlarının gelişmesiyle milyonlarca kişi tarafından oynanır hale geldi. Kolay indirilmesi, otobüste yolculuk ederken bile hemen açıp oynanabilmesi de mobil oyunları tercih etmekte büyük etken. acunn.com için son yılların en iyi mobil oyunları listesini derledik. 

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2021 12:14
Değiştirme Tarihi: 11.10.2021 12:14
En İyi Mobil Oyunlar

En iyi mobil oyunlar listesi içerisinde savaş oyunlarından, strateji oyunlarına kadar pek çok tür yer alıyor. Çoğumuzun en az bir kere oynadığı, oynamasa da oynayan bir kişide gördüğü bu mobil oyunların bir çoğunu gönül rahatlığıyla indirip oynayabileceksiniz. 

Mobil oyun konusunda takıntılı olan kişiler için hazırladığımız en iyi mobil oyunlar listesi, saatlerce telefon başında vakit geçirmenize ve defalarca kez telefonu şarj etmenizi gerektirebilir, şimdiden uyarıyoruz...

EN İYİ MOBİL OYUNLAR LİSTESİ 
 • PUBG Mobile
 • Mobile Legends: Bang Bang
 • Call of Duty: Mobile
 • Pokemon GO
 • Despicable Me: Minion Rush
 • Clash of Clans
 • Fruit Ninja
 • Temple Run
 • Candy Crush Saga
 • Roblox
 • 8 Ball Pool
 • Kelimelik
 • Among Us
 • Brawl Stars

1. Hangimiz indirip oynamadık ki? PUBG: Mobile

Haber ile ilgili metin girin!.

Dünyanın en iyi mobil oyunları arasında yer alan PUBG Mobile, piyasaya sürülmesiyle birlikte çok popüler bir hale geldi. Tek başınıza, ikili ya da dörtlü gruplar halinde de oynayabileceğiniz bir savaş oyunu olan PUBG Mobile'nin bilgisayarda ve Play Station üzerinde de oynanabilmektedir. 

Pubg Mobile, oyuncu sayısı değişiklik gösteren haritalar üzerinde bol çatışma yaşanan ve sonunda 1 kişinin kazandığı oyun. Oyundaki amaç 'alan' diye tabir edilen öldürücü kıskaçtan kaçarak hayatta kalabilmek. 

PUBG MOBİLE İNDİR İOS

PUBG MOBİLE İNDİR ANDROİD

2. Mobile Legends: Bang Bang

Haber ile ilgili metin girin!.

En iyi mobil oyunlar listesinde yer almayı hak eden Mobile Legends: Bang Bang, 2016 yılında piyasaya sürülmüştür. Dünyayı kasıp kavuran League of Legends oyununun benzeri de diyebileceğimiz Mobile Legends'de, 5'e 5 iki takımdan birinin, karşı takımın üssünü yok etmek amaçlanır. 

Takımla koordinasyonun önemli olduğu bu oyunda, minyonları ve rakibin oyuncularını öldürerek altın biriktirilir ve karakter güçlendirilir.  Karşı takımın üssünü yok eden veya karşı takımın teslim olmasını sağlayan takım oyunu kazanır.

Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en iyi oyunlar içerisinde bulunan Mobile Legends Bang Bang, dünya genelinde de en çok indirilen oyunlardan biridir. 

Mobile Legends Bang Bang indir Android

Mobile Legends Bang Bang indir ios

3. Bilgisayarda efsane oldu, mobile geldi: Call of Duty: Mobile

Haber ile ilgili metin girin!.

Ücretsiz bir mobil oyun olan Call of Duty: Mobile'ı bir çoğumuz çocukluk yıllarımızdan internet kafelerde ya da evimizde oynadığımız Call of Duty serisinden hatırlıyoruz. Yayınlandığı dönem download patlaması yaşayan, dünya tarihinin de en iyi çıkış yapan oyunları arasına girmiştir. 

Oyun birçok haritayı, karakteri ve oyun modunu barındırıyor. Bilgisayar oyunları arasında efsane mertebesine ulaşan oyunun mobil versiyonunu indirmek isterseniz hem ios hem de android için mevcut.

Call of Duty: Mobile Android

Call of Duty: Mobile ios

4. Milyonlarca kişiyi sokaklarda dolaştıran oyun: Pokemon GO

Haber ile ilgili metin girin!.

Pokemon Go, en iyi mobil oyun diyemeyiz belki ama en çok konuşulan oyunlardan biri demek haksızlık sayılmaz. İlk olarak 1996 yılında çıkan oyun, yıllar sonra bambaşka bir teknoloji ile sürüldü piyasaya. 

Çünkü bu oyunda, kullanıcılar da dahil oldu sisteme. Peki ama nasıl? 

Pokemon Go oynayanlar, gerçek hayatta GPS yardımı ile harita üzerinde pokemon tespit edip, kameralarının yardımıyla da yürüye yürüye gidip buldular onları. 

Haber bültenlerinde de uzun süre yer alan bu oyunu indirmek ilk zamanlar bir hayli zordu ancak şimdi hem iOS hem de Android için bulunmakta.  Pokemon Go'nun 1 milyardan fazla kez indirildiği, toplam gelirinin ise 6 milyar dolardan fazla olduğu ifade ediliyor.

Pokémon GO indir Android

Pokemon GO indir iOS

5. Çoluk çocuk herkesin sevdiği Çılgın Hırsız filminden fırladılar: Despicable Me: Minion Rush

Haber ile ilgili metin girin!.

Çılgın Hırsızlar filmindeki minyonların, sonsuz koşu evreninde yer aldığı en iyi mobil oyunlar listesindeki Despicable Me: Minion Rush, sevimli minik sarı minyonların koşabildiği kadar koştuğu bir oyun.

Özellikle de çocuklar için tercih edilebilecek bir oyun olan Despicable Me: Minion Rush'ta farklı farklı platformlar da mevcut. Örneğin laboratuvarda koşmaya başlayıp bir anda evlerin içinde de geçebiliyorsunuz. 

Despicable Me: Minion Rush indir Android

Despicable Me: Minion Rush indir iOS
 

6. Duvarları güçlendir, taktikleri geliştir: Clash of Clans

Haber ile ilgili metin girin!.

En iyi savaş strateji oyunlarından biri olan Clas of Clans, piyasaya çıktığından bu yana en popüler savaş strateji oyunlarından biri. Basit bir şekilde açıklamak gerekirse, en düşük seviyedeki köyünüzü güçlendirerek, klanınızı büyütmek ve karşı saldırılarda kazanmayı hedeflemek öncelikler arasında. 

500 milyondan fazla indirmeye sahip olduğu bilinen Clash of Clans, cep telefonunda uzun vakitler geçirmenize neden olacak ücretsiz bir oyun. Ancak, oyun içi satın almalar ile rakiplerinize karşı büyük avantajlar elde edebilmektesiniz. 

Clash of Clans indir iOS

Clash of Clans Android

7. Reflekslerini test etme zamanı: Fruit Ninja

Haber ile ilgili metin girin!.

Cep telefonlarımıza ilk indirdiğimiz mobil oyunlardan biri olan Fruit Ninja, o döneme damga vurmuş dünya çapında popüler hale gelmişti. Oyunda reflekslerinizi kullanarak bir anda fırlayan meyveleri kesmeniz gerekiyor. 

Burada kritik nokta, meyvelerle birlikte fırlatılan bombaları kesmemek. Çünkü bu, oyunda kaybetmenize neden oluyor. 

Pek çok sosyal medya akımına da ilham olan ninja gibi meyve doğradığınız Fruit Ninja, 2010 yılında piyasaya çıkarak 500 milyondan fazla kez indirildi...

Fruit Ninja indir Android

Fruit Ninja indir iOS

8. Durdurak bilmeden koş: Temple Run

Haber ile ilgili metin girin!.

En iyi mobil oyunlar içerisinde yer alan Temple Run, sonsuz koşu türünün de ilk örneğidir. 2011 yılında piyasaya sürülen Temple Run'da amaç, tapınaktan çaldığı bir putu korumak için durmadan koşan ve bu sırada şeytani maymunlardan kaçan karakterimizi en yüksek puana ulaştırmaktır. 

Reflekslerin de önem arz ettiği mobil oyunlar listesinde yer alan Temple Run, ilk olarak iOS işletim sistemiyle kısa süre sonra da Android versiyonuyla mobil oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. 

Temple Run indir Android

Temple Run indir iOS

9. Aynı renkleri bir araya getir, bölümü geç: Candy Crush Saga

Haber ile ilgili metin girin!.

Candy Chrush Saga, hepimizin 'şeker patlatma oyunu' olarak tanımladığı oyun, en iyi mobil oyunlar listemize girmeyi fazlasıyla hak ediyor. 7'den 70'e tüm dünyanın severek indirip oynadığı Candy Crush'ta amaç, aynı renkleri objelerin en az 3 tanesini hareket ettirerek bir araya getirmek ve bir sonraki bölüme geçebilmek. 

Dünyanın en çok oynanan oyunları listesinde de ilk 10'da yer alan Cand Crush Saga'nın 8900 bölümü olduğu belirtiliyor (biz henüz göremedik)

Oyun içi satın almaların bulunduğu, yani para harcatabilen bir oyun olan Candy Crush'ı indirmek ücretsiz. 

Candy Crush Saga indir Android

Candy Crush Saga indir iOS

10. Birçok oyun bir arada: Roblox

Haber ile ilgili metin girin!.

Roblox, en iyi mobil oyunlar arasında yer alan ve 2 milyardan fazla indirilen bir hayli popüler bir çevrimiçi video oyunudur. 

Oyunda, birbirinden bağımsız birden fazla oyun oynanabilmektedir. Duruma göre strateji, rol yapma, nişancı ya da hayatta kalma versiyonu tercih edebileceğinz oyun, 2006 yılında pisaya sürülmüştür. 

İndirmesi ve oynması ücretsiz olan bu oyunda, oyun için sanal para satın alıp kullanabiliyorsunuz. Roblox Corporation tarafından geliştirilen Roblox'a, günümüzde yeni oyunlar eklenmektedir. 

Roblox indir Android

Roblox indir iOS

11. Bilardo severler buraya: 8 Ball Pool

Haber ile ilgili metin girin!.

Mobil bilardo oyunları arasındaki en popüleri kuşkusuz MiniClip tarafından geliştirilip piyasaya sürülen 8 Ball Pool'dur. Ücretsiz mobil oyunlar arasında en çok indirilenlerden biri olan 8 Ball Pool'da amaç, klasik bilardodaki gibi, topları deliğe sokmaktır. 

8 Ball Pool'da bilgisayara karşı ve gerçek rakiplere karşı oynanabilmektedir. Bir spor oyunu olarak sınıflandırdığımız bilardo oyunu 8 Ball Pool'un, iOS ve Android versiyonları bulunmaktadır.

8 Ball Pool indir Android

8 Ball Pool indir iOS

12. Bulmaca severlerin favorisi: Kelimelik

Haber ile ilgili metin girin!.

En beğenilen mobil oyunlar arasında listesine giren Kelimelik, kelime dağarcığınızı geliştiren ve son derece zevkli bir bulmaca oyunudur. Kademe kademe zorluk seviyesi artan kelimleri en hızlı şekilde bilerek, arkadaşlarınıza ve rakiplerinize karşı başarı elde edebiliyorsunuz Kelimelik'te. 

Kelimelik indir Android

Kelimelik indir iOS

13. Son zamanlarda en çok bu oyun konuşuldu: Among Us

Haber ile ilgili metin girin!.

Vampir köylü oyununun farklı bir versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz Among Us, dünyaca ünlü isimlerin de sıkça yer alıp zaman geçirdiği, en iyi oyunlar arasındadır. 4 ila 15 kişiye kadar çevrimiçi oynayabileceğiz bir oyun. Oyundaki amaç  casusu bulmak ve bazı basit görevleri yapmak. Eğer oyundaki casus sizseniz, belli etmeden ekipten biriymiş gibi davranmalısınız. 

Among Us indir Android

Among Us indir iOS

14. Brawl Stars

Haber ile ilgili metin girin!.

En iyi mobil oyunlar listesinde yer alan Brawl Stars, hızlı hareket etmeniz gereken çok oyunculu bir strateji oyunu. Pek kişinin severek oynadığı Brawl Stars, çeşitli oyun modlarına da sahiptir ve ücretsizdir. 3'e 3 oynanan Brawl Stars'da arkadaşlarınızla karşı oynayabilmektesiniz. 

Brawl Stars indir Android

Brawl Stars indir iOS
 

İlgili Sayfalar: Teknoloji